/, Ανδρικό/ΤΡΙΤΟ ΣΕΡΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΠΟ ΤΟ 57’ ΜΕ 10 ΠΑΙΚΤΕΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-1  (8η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Για τρίτο σερί παιχνίδι μακριά από τη νίκη έμεινε ο ΑΟ Κορυδαλλός μετά και το 1-1 με την Αναγέννηση Μοσχάτου που έπαιζε και με 10 παίκτες από το 57ο λεπτό.

Για άλλη μία φορά ο Κορυδαλλός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ. Ήταν το 9ο λεπτό όταν ο Μάριος Καστρινόπουλος έκανε εξαιρετική προσπάθεια από τα αριστερά την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Παγιαζήτη που ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης Σαλωμίδη με τον κ. Τσαμούρη να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλντι και να κιτρινίζει σωστά τον γκολκίπερ της γηπεδούχου ομάδος.

Το πέναλντι χτύπησε εύστοχα ο Παγιαζήτης ανοίγοντας στο σκορ για τους Κορυδαλλιώτες.

Στο 15ο λεπτό ο Βασίλη έκλεψε την μπάλλα από τον Ντέλιο και από ευνοική θέση την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι του Τριανταφύλλου. Αυτή ήταν και προειδοποιητική βολή για τους Μοσχατιώτες που ισοφάρισαν στο 18ο λεπτό μετά από ωραία σέντρα του Τόττη από δεξιά που απέκρουσε ο Τριανταφύλλου δύσκολα σε πρώτη φάση με τον Σκαρλάτο να σουτάρει στην επαναφορά και να στέλνει την μπάλλα στα δίχτυα του Τριανταφύλλου που προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να αποσωβίσει το γκολ.

Με τον Κορυδαλλό να μην μπορεί να κάνει σωστή ανάπτυξη και με την Αναγέννηση να προσπαθεί να “χτυπήσει” στην αντεπίθεση το ημίχρονο έληξε με μία ευκαιρία μόλις για τις δύο ομάδες και συγκεκριμένα για τον Κορυδαλλό στο 32ο λεπτό με αδύναμη κεφαλιά του Βέττα από ευνοική θέση μετά από σέντρα του Καστρινόπουλου που απέκρουσε ο Σαλωμίδης.

Στο 2ο ημίχρονο ήταν μία από τα ίδια.  Άναρχο ποδόσφαιρο από τους Κορυδαλλιώτες που έχασαν ευκαιρία στο 53ο λεπτό με τον Καστρινόπουλο που σούταρε άουτ από πλάγια αριστερά. Στο 57ο λεπτό άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες του αγώνα. Ο κ. Τσαμούρης απέβαλε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα τον Σκαρλάτο που χτύπησε εκτός φάσεως τον Καστρινόπουλο που του είχε κάνει φάουλ από πίσω δευτερόλεπτα πριν.

Αλλά ούτε την αποβολή μπορούσε να εκμεταλευτεί ο Κορυδαλλός που εξακολουθούσε να παίζει άναρχα χωρίς σχέδιο ανάπτυξης με συνέπεια τις μόλις δύο σημαντικές ευκαιρίες μέχρι το τέλος του αγώνα. Η πρώτη ήταν σουτ του Παγιαζήτη στο 63ο λεπτό από την μεγάλη περιοχή όπου η μπάλλα έφυγε λίγο άουτ και η δεύτερη πάλι από τον Παγιαζήτη στο 94ο λεπτό που μπήκε από τα αριστερά και ενώ μπορούσε να την πασάρει στο σημείο του πέναλντι που περίμεναν τρεις συμπαίκτες του προτίμησε να σουτάρει για να απεκρούσει στην κλειστή του γωνία ο Σαλωμίδης.

Στον αντίποδα η Αναγέννηση έχασε την ευκαιρία να “τουμπάρει” το παιχνίδι αλλά ο Βασίλη σούταρε “άψυχα” στο 74ο λεπτό με τον Τριανταφύλλου να μπλοκάρει και στο 81ο λεπτό με τον Πλάκα που μόλις είχε μπει να ξεφεύγει επικίνδυνα να βγαίνει τετ-α-τετ και λίγο πριν σουτάρει μέσα από την περιοχή ο Ντέλιος να τον κόβει σώζοντας την ομάδα του.

Έτσι ο Κορυδαλλός βρίσκεται στην 4η θέση ισόβαθμος με τον Αστέρα Νικαίας και τον Θησέα και απέχει 4 βαθμούς από την 1η Κύπρο Κορυδαλλού και 1 βαθμό από Αργοναύτη και Παντζιζτιφιακό-Κάρπαθος.

Πολύ καλός ο κ. Τσαμούρης όπως και οι κ.κ. Τίκας και Καρφής.

ΑΝΑΓ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ : Σαλωμίδης, Λάμπρου, Sinani, Σφακιανάκης, Σπυρόπουλος, Κόκκινος (68’ Καπούλας), Τόττης, Ζαχαρίας (92’ Δρυμωνίτης), Σκαρλάτος, Βασίλη (80’ Πλάκας), Tahiraj.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Ζαχαρίου, Μωράκης, Χονδρουδάκης, Ντέλιος, Μητσάκος (Αποστολόπουλος), Μαρμαρίδης, Βέττας, Παγιαζήτης, Ευδαίμων (Χατζηλίας), Καστρινόπουλος.

By | 2014-12-01T19:16:35+02:00 1 Δεκεμβρίου, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments