ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΜΕ 2-1 Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

/, Ανδρικό/ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΜΕ 2-1 Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ 2-1 (14η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΟ Κορυδαλλός επί της ΑΕ Χαραυγής με 2-1, μίας Χαραυγής που είχε χάσει μέχρι στιγμής μόνο από την Προοδευτική.

Η ομάδα του Αντώνη Καλαμάκη θέλησε να δείξει ποιος θα είναι το αφεντικό στο παιχνίδι χωρίς όμως να το καταφέρει στο πρώτο ημίχρονο. Έξυπνα η ομάδα του Σίμου Καραγιαννίδη περίμενε του Χαραυγιώτες  και πολύ καλά στημένοι αμυντικά απειλούσε στην κόντρα.

Στο 5’ ο Κορυδαλλός με τον Λάμπρο Χανιώτη απείλησε πρώτος με το σουτ του επιθετικού του Κορυδαλλού να πηγαίνει άουτ. Η Χαραυγή απείλησε για πρώτη φορά στο 19’ μετά από κόρνερ του Μακαρονά και κεφαλιά του Γαβαλά που έφυγε λίγο άουτ.

Έξοχη προσπάθεια των Κορυδαλλιωτών στο 26’ με τον Χανιώτη να βγάζει την κατάλληλη στιγμή τον Τσιμιλιώτη μόνο του με τον Παγώνη με τον επιθετικό του Κορυδαλλού να πλασάρει σωστά ανοίγοντας το σκορ.

Στο 29’ η Χαραυγή απείλησε με τον Βασίου με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Τριαναταφύλλου να δείχνει τα αντανακλαστικά του κρατώντας το 1-0.

Στο 32’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαντζή ο Χανιώτης με καρφωτή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημίχρονου λίγο έλειψε ο Τσιμιλιώτης να κάνει το 3-0 αλλά η κούρσα από τα αριστερά που έκανε δεν κατέληξε στα δίχτυα αφού το τελικό σουτ έφυγε άουτ.

Πλήρης υπεροχή της Χαραυγής στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μακαρονά στο 52’ μετά από εκτέλεση φάουλ να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 60’ νέα ευκαιρία με τον Δούβλη που έσωσε ο Τριαναταφύλλου.

Στο 62’ ο Χανιώτης ξέφυγε από το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Χαραυγής αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Στο 65’ ο Ηλιόπουλος μετά από έξοχη πάσα του Μιχαήλ ανάγκασε σε άλλη μία σωτήρια επέμβαση τον Τριανταφύλλου, ενώ στο 77’ ο Μακαρονάς με σουτ από τα 35 περίπου μέτρα έστειλε εκ νέου την μπάλα στο δοκάρι του Τριανταφύλλου.

Τελικά η Χαραυγή μείωσε στο 89’ με κεφαλιά του Ηλιόπουλου μετά από ωραίο κόρνερ του Ζιούπα.

Στο 82’ ο κ. Λεμπέσης απέβαλε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα τον ποδοσφαιρστή της Χαραυγής Τάνκα επείδη όπως γράφει στο φ.α. τον απώθησε.

Πολύ καλός ο κ. Λεμπέσης όπως και οι βοηθοί του κ.κ. Κοντιζάς και Γεωργακόπουλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Χαντζής (86’ Δημόπουλος), Ζαχαρίου, Καρακώστας, Ντέλιος, Μάρθας, Τσιμιλιώτης, Πούλιας, Χανιώτης Λ., Βυργιώτης, Κυλίτσης (36’ λ.τρ. Τσουκαλάς).

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗΣ : Παγώνης, Hatamaj (46’ Μιχαήλ), Γαβαλάς, Καραγιάννης, Τούρλος, Κυριακίδης (75’ Ζιούπα), Δούβλης, Τάνκας, Βασίου, Μακαρονάς, Χατζήπαπας (54’ Ηλιόπουλος).

By | 2016-01-03T23:16:09+02:00 3 Ιανουαρίου, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments