/, Ανδρικό/ΣΟΒΑΡΟΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΝΑΚΗ – ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΥΣ

ΕΠΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 3-3 (2η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά.)

Ο σοβαρός τραυματισμός του τερματοφύλακα του Κορυδαλλού Γιάννη Χατζημαρινάκη έφερε σε δεύτερη μοίρα το αποτέλεσμα με τους Σαλαμινομάχους.

Ήταν το 85’ όταν συγκρούστηκε ο επιθετικός των Σαλαμινομάχων  Αχιλλέας Λεκάκης με τον Χατζημαρινάκη με τον τελευταίο στο πέσιμο στο έδαφος να υποστεί εξάρθρωση ώμου. Το παιχνίδι διακόπηκε αμέσως και μπήκε ο γιατρός του αγώνα στον αγωνιστικό χώρο για τις πρώτες βοήθειες. Την μεγάλη ιατρική βοήθεια όμως την προσέφερε στον Χατζημαρινάκη ο συμπαίκτης του στον Κορυδαλλό Παναγιώτης Παγιαζήτης – φυσιοθεραπευτής στο επάγγελμα – που έβαλε τον ώμο στη θέση του. Ο παίκτης του Κορυδαλλού μεταφέρθηκε στο Αττικό νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.

Όσο αναφορά το παιχνίδι για τον Κορυδαλλό, όπως εξελίχθηκε στο τέλος ο αγώνας  ήταν θετικό το αποτέλεσμα. Με τον Σίμο Καραγιαννίδη –λόγω κωλύματος- να μην βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας ο Κορυδαλλός προηγήθηκε στο 5’ με τον Λάμπρο Χανιώτη με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ που άφησε στην κυριολεξία τον Μακρή άγαλμα . Ο Κορυδαλλός που έχασε δύο ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ στα επόμενα πέντε λεπτά ισοφαρίστηκε στο 13’ από τον Ζώη Κοκλιώτη και με τον ίδιο παίκτη οι Σαλαμινομάχοι στο 17’ πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 2-1.

Ο Κορυδαλλός πίεσε και ισοφάρισε στο 25’ με τον Λάμπρο Χανιώτη μετά από ασσίστ του Παγιαζήτη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την αποβολή του Μάριου Παππά με 2η κίτρινη κάρτα μετά από σκληρό φάουλ. Παρόλο που οι Σαλαμινομάχοι έμειναν με δέκα παίκτες πίεσαν και προηγήθηκαν στο 57’ με απ’ ευθείας κτύπημα φάουλ από τον Κοκλιώτη.

Στο 63’ λεπτό ο Jovan Lala είχε δοκάρι για τους Κορυδαλλιώτες ενώ στο 67’ ο κεντρικός αμυντικός του Κορυδαλλού Νίκος Μέξης δεν αντέδρασε σωστά στο φτύσιμο στο πρόσωπο από τον Κοκλιώτη (δεν το είδε ο διαιτητής) και δέχτηκε την κόκκινη κάρτα του κ. Ντουμιτρέσκου.

Ο Κορυδαλλός ανέβηκε από το σημείο εκείνο πίεσε και ισοφάρισε πάλι με τον Λάμπρο Χανιώτη ξανά από ασσίστ του Παγιαζήτη στο 77’.

Στο 85’ έγινε ο τραυματισμός του Χατζημαρινάκη και καθώς είχαν γίνει και οι τρεις αλλαγές του Κορυδαλλού κάτω από τα δοκάρια έκατσε ο Λευτέρης Ευδαίμων για τα επόμενα 13 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις χωρίς να απειληθεί.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ντουμιτρέσκου με βοηθούς τους κ.κ Γιαννίκος και Καρακκελέ.

ΕΠΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ: Μακρής, Παπαδημητρίου, Σταυράτης, Μακρόπουλος, Μπελιάς, Μαρούδης (75′ Kalaj), Κοκλιώτης (81′ Λεκάκης), Παππάς, Παπαμιχαήλ (54′ Σίννης), Λαμπρινός, Ράμφος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Χατζημαρινάκης, Καρακώστας, Γιαννιώτης (69′ Ζαχαρίου), Μέξης, Ντέλιος, Πούλιας (54′ Lala), Παγιαζήτης, Δημόπουλος (73′ Κυλίτσης), Χανιώτης Λ., Ευδαίμων, Τσιμιλιώτης.

By | 2015-10-15T02:23:54+03:00 15 Οκτωβρίου, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments