ΠΡΩΤΟΣ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

/, Παιδικό, Σύλογος/ΠΡΩΤΟΣ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-5 (4η αγωνιστική Παιδικού Β’ φάσης 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιώς)

Ασταμάτητος ο ΑΟ Κορυδαλλός στην 4η αγωνιστική για τη β’ φάση της Α’ κατηγορίας, πέρασε νικηφόρα κι από την έδρα του Παννεαπολικού με το εμφατικό 0-5.
Ευχάριστο απόγευμα για την ομάδα μας η οποία άνοιξε το χορό των γκολ ο Σαλίου στο 9′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Κουγιουμτζόγλου έδωσε με το δικό του τέρμα αέρα σιγουριάς για τη νίκη!
Το α’ ημίχρονο κύλησε στη συνέχεια με χαμηλό ρυθμό κρατώντας όμως τον έλεγχο σε όλο το γήπεδο με μόνη αξιόλογη στιγμή την ανατροπή του Καραντινού μέσα στην αντίπαλη περιοχή, φάση που ο διαιτητής άφησε να συνεχιστεί χωρίς να καταλογίσει πέναλτι.
Στο β’ ημίχρονο ο Κορυδαλλός ήταν καταιγιστικός, με πολύ καλή ανάπτυξη στο κέντρο και σωστές τροφοδοτήσεις στον συνήθη ύποπτο Λέανδρο Σαλίου που βρέθηκε σε μεγάλα κέφια, με άλλες τρεις κανονιές σκόρπισε σαν χαρτοπόλεμο τον Παννεαπολικό στο 59′,64′ και 80′.
Η ομάδα μας είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, όμως λίγο το ασφαλές σκορ και λίγο κάποιες επιπόλαιες ενέργειες, είχαν σαν αποτέλεσμα να ξοδευτούν χωρίς επιτυχία και θα αναλυθούν από τον coach Γ. Βολακάκη στην προπόνηση.
Συγχαρητήρια σε όλους για τη σημερινή επιτυχία που της επιτρέπει να υποδεχτεί με ανεβασμένη ψυχολογία τον Αετό Κορυδαλλού για το γειτονικό ντέρμπι σήμερα Σάββατο.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Καλαντίδης, Μαραγκόπουλος (65′ Πάνου), Κατσάνος (71’Παρασπουάρι), Σταυλάς, Μούγκρος, Κουγιουμτζόγλου, Πάλλης (51′ Ουγούρογλου Θ.), Κοντονίκας (41′ Κυριακίδης), Αγγειάδης, Σαλίου, Καραντινός Β.

Η βαθμολογία μετά και τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής είναι:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2016-2017 ΠΑΙΔΙΚΟΥ (7)

By | 2017-07-25T21:18:31+03:00 11 Φεβρουαρίου, 2017|Ανακοινώσεις, Παιδικό, Σύλογος|0 Comments