ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΟΛΥ……ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ

/, Ανδρικό/ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΟΛΥ……ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-0 (22η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με το Μοσχάτο όμως να παίρνει τη νίκη με 1-0 με γκολ του Τσιφλίδη στο 37’.

Ο Κορυδαλλός πίεσε πολύ στο 2ο ημίχρονο το δοκάρι όμως και ο Ρωμανός του στέρησαν την ισοφάριση.

Συγκεκριμένα στο 57’ ο Dedej από πολύ κοντά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κομινάκη ενώ στο 80’ και στο 82’ σε σουτ του Πούλια και του Χαντζή ο “από μηχανής θεός”  που λεγόταν Γιάννης Ρωμανός έσωσε το Μοσχάτο από την ισοφάριση πάνω στη γραμμή.

Στο 70’ ο Κορυδαλλός ζήτησε πέναλτι από τον κ. Ποτόγλου σε ανατροπή του Χαντζή.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ποτόγλου με βοηθούς τους κ.κ. Κοντιζά και Γκολέ.

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : Κομινάκης, Γκορόγιας, Μπαμπούνης (53’ Παχής), Καρδάρας, Ρωμανός, Σουλάι (68’ Κόλλιας), Τσιφλίδης, Αθανασόπουλος, Μπλέτσας (82’ Παππάς), Σπηλιωτάκης, Γιαννακόπουλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Χατζημαρινάκης, Τσουκαλάς, Dedej (68’ λ.τρ. Koumpriak), Μέξης, Lala, Ντέλιος, Τσιμιλιώτης, Βυργιώτης, Μάρθας (52’ λ.τρ Πούλιας), Ευδαίμων, Χαντζής

By | 2016-03-04T21:49:40+02:00 4 Μαρτίου, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments