ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 16:30 ΣΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 16:30 ΣΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟ

Πρεμιέρα σήμερα στα πρωταθλήματα του Πειραιά και ο ΑΟ Κορυδαλλός για τον 1ο όμιλο της Α’ κατηγορίας θα παίξει στο γήπεδο του Μοσχάτου στις 16:30 με αντίπαλο την Καστέλλα.

Ο Δημήτρης Αλειφεράκης μετά και την τελευταία προπόνηση που έγινε χθες το βράδυ θα έχει στην διάθεση του για τον αγώνα τους : Αγγειάδη, Γερογιάννη, Δερμεντζόγλου, Δημητροκάλλη, Καραντινό, Κατσάνο, Κατσίκια, Κατσικώστα, Κοντονίκα, Κουγιουμτζόγλου, Μακρή, Ούγκρη, Παπαφώτη, Πετρίδη, Σκυλά, Σωτηρόπουλο, Φωτιάδη, Χατζηανδρέου και Χιώτη.

Εκτός αποστολής θα είναι οι, Γκανίδης (στρατιώτης), Ζαμπέτης (τραυματίας, ρήξη χιαστού), Κουλούρης (τιμωρημένος), Λεκάκης (τιμωρημένος), Μαξούρης (τραυματίας, διάστρεμμα), Μαυροκέφαλος (τραυματίας, διάστρεμμα), Μπλέντζος (τραυματίας, ρήξη χιαστού είναι στο στάδιο της αποθεραπείας), Πρίφτης, Σαραντέας και Τσέκερης.

Η Καστέλλα ανέβηκε φέτος στην Α’ κατηγορία και έχει έναν καινούργιο αλλά πολύ έμπειρο προπονητή που ακούει στο όνομα Κώστα Λαμπαδάριο. Στο κύπελλο έπαιξε με την ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας και αποκλείστηκε στην παράταση με 3-2 με γκολ που δέχτηκε στο 119′.
Προηγήθηκε με τον Κότσι στο 3′ ενώ ισοφαρίστηκε στο 16′. Στην παράταση έμεινε πίσω στο σκορ στο 102′ αλλά ισοφάρισε στο 111′ με τον Μανώλη για να δεχτεί το γκολ του αποκλεισμού στο 119′.
Έχει δύο πολύ καλούς έμπειρους παίκτες όπως είναι ο τερματοφύλακας Χαραλαμπίδης και ο μεσοεπιθετικός Τσερεγκούνης.

Ο Κορυδαλλός έχει παίξει με την Καστέλλα από το 2001 και μετά σε 6 παιχνίδια πρωταθλήματος και σ’ ένα παιχνίδι κυπέλλου. Για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας το 2005-2006 ο Κορυδαλλός είχε χάσει στην έδρα του με 0-2 ενώ κέρδισε εκτός έδρας με 2-0. Το 2006-2007 ήρθε ισοπαλία στην έδρα του με 2-2 ενώ κέδρισε με 1-0 εκτός έδρας. Το 2013-2014 οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στην Α’ κατηγορία με την Καστέλλα να περνάει από τον Κορυδαλλό με 0-1 ενώ στον 2ο γύρο οι δύο ομάδες ήρθαν 0-0. Στο κύπελλο οι δύο ομάδες συναντήθηκαν το 2013-2014 με τον Κορυδαλλό να περνάει στην επόμενη φάση στην παράταση με 3-1.

Στις πρεμιέρες που κάνει ο Κορυδαλλός στην Α’ κατηγορία από το 2001 και μετά μετράει 1 νίκη 1 ισοπαλία και 2 ήττες.
2013-2014 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΜΦΙΑΛΗ 1-1
2015-2016 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ 2-1
2016-2017 ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-0
2017-2018 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ 1-2

Διαιτητής του αγώνα είναι ο κ. Τουρλομούσης με βοηθούς τον κ. Κοντιζά και τον κ. Χρηστάκο.

By | 2018-10-06T08:21:45+00:00 Οκτώβριος 6th, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments