ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 4-0

/, Παιδικό, Σύλογος/ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 4-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 4-0 (6η αγωνιστική Παιδικού Β’ φάσης 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιώς)

6η αγωνιστική για τη Β’ φάση της Α’ κατηγορίας και ο Κορυδαλλός έπαιξε εκτός έδρας με τον πρωτοπόρο του ομίλου  τον Ολυμπιακό Πειραιώς.
Μεγάλος νικητής ο γηπεδούχος με 4-0 ο οποίος κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό του αγώνα, αναγκάζοντάς τους Κορυδαλλιώτες να παίξουν πίσω από τη σέντρα στο μεγαλύτερο μέρος και να απειλούν με αντεπιθέσεις.
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε μόλις στο 6′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Κορυδαλλός είχε μοναδική ευκαιρία με τον Αγγειάδη να φέρει στα ίσα το παιχνίδι, όμως το διαγώνιο πλασέ πέρασε ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι.
Ο επιθετικός μονόλογος των πρωτοπόρων συνεχίστηκε και πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκαναν δύο τα τέρματά τους.
Β’ ημίχρονο λιγότερο άγχος και για τους δύο αντιπάλους πιο ανοιχτό παιχνίδι αλλά και πάλι ο Ολυμπιακός ήταν ο αποτελεσματικός και με δύο ακόμα γκολ στο 58′ και 66′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στα άλλα παιχνίδια του ομίλου ο Αετός Κορυδαλλού αναδείχθηκε ισόπαλος με την Οδηγήτρια ενώ Κερατσίνι και Παννεαπολικός ήρθαν ισόπαλοι 2-2.
ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Kαλαντίδης (41′ Σκυλλάς), Μαραγκόπουλος (67′ Πάνου), Κατσάνος, Σταυλάς, Ζαράφωνίτης (59′ Μούγκρος), Κουγιουμτζόγλου, Πάλλης, Κοντονίκας (Ουγούρογλου Θ.), Σαλίου, Αγγειάδης, Καραντινός Β. (62′ Κυριακίδης).

Τα αποτελέσματα και η μέχρι στιγμής βαθμολογία του ομίλου είναι:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2016-2017 ΠΑΙΔΙΚΟΥ (9)

By | 2017-07-25T21:18:30+00:00 Φεβρουάριος 19th, 2017|Ανακοινώσεις, Παιδικό, Σύλογος|0 Comments