ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΙΟΥΤΑΝΤΗ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΙΟΥΤΑΝΤΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΦΑΙΣΤΟ

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-3 (24η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Άλλη μία σημαντική νίκη (η 4η στους 5 τελευταίους αγώνες) πέτυχε ο Κορυδαλλός εκτός έδρας επί του Παντζιτζιφιακού με ανατροπή αφού βρέθηκε να χάνει από το 11ο λεπτό.

Η σημαντική αυτή νίκη είναι αφιερωμένη στον Πρόεδρο του συλλόγου Γιάννη Αγιουτάντη.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής Δημήτρης Αλειφεράκης και οι παίκτες του Κορυδαλλού έβγαλαν την ακόλουθη ανακοίνωση την οποία συνυπογράφει και το Δ.Σ. του συλλόγου.

“Σήμερα η ομάδα του ΑΟ Κορυδαλλός πέτυχε την 4η νίκη σε 5 παιχνίδια. Αντί όμως οι ποδοσφαιριστές και ο προπονητής να είναι χαρούμενοι, βρίσκονται στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλουν όλους αυτούς που λυμαίνονται τον ποδοσφαιρικό Πειραιά. Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Κορυδαλλού πέτυχε μια πεντακάθαρη νίκη απέναντι στην ομάδα του ΗΦΑΙΣΤΟΥ. Αυτή τη νίκη οι γνωστοί – άγνωστοι προσπαθούν να την αμαυρώσουν με κάθε αθέμιτο τρόπο, συκοφαντίες, υπονοούμενα, φανταστικές ιστορίες. Προφανώς επηρεασμένοι από τη δική τους αγωνιστική συμπεριφορά.  Σίγουρα πολλοί στενοχωρήθηκαν από την πεντακάθαρη νίκη των νεαρών ποδοσφαιριστών του ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ. Αυτοί οι άνθρωποι όμως δεν έλαβαν υπόψη τους την ιστορία και το ήθος τόσο του προπονητή όσο και των ποδοσφαιριστών του ΑΟ Κορυδαλλός, που πάντα αγωνίζονται με γνώμονα τη δικαιοσύνη και την αξιοπρέπεια. Όλες οι νίκες και οι ήττες της ομάδας μας είναι μέσα στο γήπεδο και έτσι θα είναι πάντα. Η ιστορία, το ήθος, η τιμιότητα, η αξιοπρέπεια των ανθρώπων της ομάδος θα είναι πάντα απέναντι σε όλους αυτούς. Στα αλήθεια θα χαρούμε πάρα πολύ όλοι αυτοί να μάθουν κάτι από τη δουλειά μας και πρόθυμα όπου χρειαστεί θα τους βοηθήσουμε.”

Όσο αναφορά το παιχνίδι η ομάδα του Παντζιτζιφιακού μπήκε πολύ δυναμικά στον αγώνα και προηγήθηκαν στο 13’ με τον Μωχάμεντ ενώ στο 3’ ο Χαντζής του Παντζιτζιφιακού έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι του Κουλούρη μετά από χτύπημα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

Δύο λεπτά νωρίτερα από το γκολ του Παντζιτζιφιακού ο Τσιμιλιώτης είχε χάσει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για τον Κορυδαλλό.

Στο 15’ ο Καραπετσάνης από ευνοϊκή θέση απέτυχε να ισοφαρίσει όχι όμως και ο Τσιμιλιώτης στο 25’ μετά από παράλληλη σέντρα του Λεκάκη. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 41’ ο ποδοσφαιριστής του Παντζιτζιφιακού Αναστάσιος Λιόσης συγκρούστηκε στον αέρα με τον Κουλούρη. Ο ποδοσφαιριστής του Παντζιτζιφιακού τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Ο Κορυδαλλός πήρε το προβάδισμα πολύ νωρίς στο 2ο ημίχρονο στο 48’ με ένα αριστουργηματικό γκολ του Νάσου Λεκάκη που κρέμασε τον Ζήνδρο μετά από μπαλιά του Τσιμιλιώτη.

Ο Κορυδαλλός που δεν απειλήθηκε σημαντικά στο 2ο ημίχρονο αλλά και χωρίς να κάνει την πολύ μεγάλη ευκαιρία έκανε το 1-3 στο 88’ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιμιλιώτη.

Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Δαμιανάκης με τους κ.κ. Γαρούφο και Κεφαλιάκο.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ : Ζήνδρος, Koroveshi, Λιόσης (46’ λ.τρ. Κουτρίδης), Κώτσης, Τσεκούρας, Σπανόπουλος, Χαντζής, Μπέμπης (46’ Τσούλος), Μπαγιάτης, Λαδιάς, Μωχάμεντ.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Λεκάκης (77’ Ζαμπέτης), Τσιμιλιώτης, Βασιλόπουλος, Χατζηελευθερίου (72’ Χαραλάμπους), Τσόλης, Μέξης, Χαντζής, Μάρθας (88’ Καρδάσης), Καραπετσάνης, Μπλέντζος

By | 2017-07-25T21:18:29+03:00 14 Μαρτίου, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments