ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ Ο ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ

/, Ανδρικό/ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ Ο ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ

ΕΙΡΗΝΗ 2005-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-3 (27η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Κορυδαλλό που νίκησε την Ειρήνη 2005 με 3-1 αν και πάλι δέχτηκε πρώτος γκολ.

Ο Κορυδαλλός είχε την ευκαιρία στο 15’ να ανοίξει το σκορ με καρφωτή κεφαλιά του Μάριου Λαπατά μετά από κόρνερ με τους αμυντικούς της Ειρήνης να απεκρούουν επάνω στη γραμμή.

Στο 38’ μετά από φάουλ του Cipi η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Λαπατά αναγκάζοντας τον κ. Αλατσάκη να δείξει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Το πέναλτι χτύπησε ο Δερμεντζόγλου ανοίγοντας το σκορ για την Ειρήνη 2005.

Ο Κορυδαλλός στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά χάνοντας την πρώτη ευκαιρία στο 46’ όταν ο Παλάντζας απέκρουσε με υπερένταση πάνω από το δοκάρι την καρφωτή κεφαλιά του Ηλιόπουλου. Στο 48’ ο Collaku απείλησε με σουτ τον Χατζημαρινάκη που έκανε σωτήρια απέκρουση.

Στο 74’ ο Ηλιόπουλος με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ισοφάρισε σε 1-1, με τον Χαντζή στο επόμενο λεπτό να κερδίζει πέναλτι όταν ανατράπηκε από τον Μανωλά το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ευδαίμων κάνοντας σε 1-2. Το σκορ έκλεισε ο Ηλιόπουλος μετά από πολύ ωραίο 1-2 με τον Λευτέρη Ευδαίμων.

ΧΑΤΖΗΜΑΡΙΝΑΚΗΣ 4

Δεν τελείωσε καλά το παιχνίδι για τους Κορυδαλλιώτες καθώς στην τελευταία φάση τραυματίστηκε εκ νέου ο Χατζημαρινάκης στο δάκτυλο. Ένας τραυματισμός που θα τον κρατήσει εκτός αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας για ένα περίπου μήνα.

Πολύ καλή η διαιτησία των Αλατσάκη, Γαρούφου και Μπεσίρη.

ΕΙΡΗΝΗ 2005 : Παλάντζας, Cipi, Ζαζάς, Κοττάκης (Μανωλάς), Κωνσταντινίδης, Κουμής, Prela, Δερμεντζόγλου, Τσωλίνας, Collaku,Δερματάς.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Χατζημαρινάκης, Ζαχαρίου (46’ Koumpria), Τσουκαλάς, Μέξης, Λαπατάς, Πούλιας (69’ Ευδαίμων), Χαντζής, Lala (46’ Κυλίτσης), Βυργιώτης, Ηλιόπουλος, Τσιμιλιώτης.

By | 2017-07-25T21:18:33+03:00 6 Απριλίου, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments