/, Ανδρικό/ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ – ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΒΑΘΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-1  (12η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Ένα ολόκληρο ημίχρονο έχασε ο Κορυδαλλός μέχρι να μπει στο παιχνίδι και να απειλήσει την εστία του εκπληκτικού Λαζαρόπουλου που είχε κατεβάσει τα ρολλά στο 2ο ημίχρονο. Ακίνδυνες στην ουσία και οι δύο ομάδες στο α’ ημίχρονο με τον Κορυδαλλό να έχει παραπάνω στην κατοχή του την μπάλλα και να χάνει την σημαντικότερη ευκαιρία στο 22ο λεπτό όταν βρέθηκε σε πολύ ευνοική θέση από την εστία του Λαζαρόπουλου ο Μαρέγγος αλλά το σουτ που έκανε ήταν κακό.

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με δοκάρι για τον Κορυδαλλό με κεφαλιά του Ντέλιου μετά από κόρνερ του Χαντζή.

Στο 54ο λεπτό ο Νίκανδρος εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι του Γασπαρινάτου με τον Βασιλικό στην επαναφορά με κεφαλιά να κάνει το 1-0 για τους Κερατσινιώτες μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Μετά το γκολ που δέχθηκαν οι Κορυδαλλιώτες ανέλαβαν την πρωτοβουλία πλαγιοκώπησαν τους αντιπάλους τους και έχασαν πολλές ευκαιρίες όχι μόνο για να ισοφαρίσουν αλλά και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Βρήκαν όμως μπροστά τους ένα καταπληκτικό τερματοφύλακα τον Παναγιώτη Λαζαρόπουλο όπου έκανε σωτήριες απεκρούσεις στα σουτ και τις κεφαλιές των Βέττα και Ευδαίμων με τον τελευταίο να στέλνειτην μπάλλα στο δοκάρι στο 70ο λεπτό μετά από σέντρα του Τσιμιλιώτη το σουτ και την απέκρουση του Λαζαρόπουλου.

Η ισοφάριση ήρθε στο 80ο λεπτό όταν ο Ευδαίμων χτύπησε φάουλ από τα δεξιά η μπάλλα μετά από διώξιμο ήρθε στον Βέττα που με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλλα τόσο γωνία όσο θα έπρεπε ώστε ο Λαζαρόπουλος να μην μπορεί να διώξει την μπάλλα παρά την προσπάθεια του.

Καλό ο διαιτητής Σακκάς όπως και οι βοηθοί Στεργίου και Κικης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ : Λαζαρόπουλος, Σταύρου Φλωρόπουλος (50’ Ασκητάς), Βασιλικός, Βουμβουλάκης, Μιχαλακάκος (86’ λ.τρ. Κατακαλίδης), Καιδαντζής, Μενδρινός, Χριστοδούλου, Νίκανδρος, Αμανατίδης (55’ Κόκκινος).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Ζαχαρίου, Τσουκαλάς, Χονδρουδάκης, Ντέλιος (60’ Βέττας), Μωράκης, Χαντζής, Μαρμαρίδης (90’ λ.τρ. Μοσχόπουλος), Μαρέγγος (70’ Σαραντέας), Ευδαίμων, Τσιμιλιώτης.

By | 2015-01-04T22:55:02+00:00 Ιανουάριος 4th, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments