ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΜΙΑ ΚΡΥΟ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΜΙΑ ΚΡΥΟ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

Η ομάδα του Κορυδαλλού έδωσε τα τελευταία δύο φιλικά αυτή την εβδομάδα πριν τον αυριανό πρώτο επίσημο αγώνα για τον θεσμό του Κυπέλλου Πειραιά με την Χαλκηδόνα.
Έκανε μία νίκη με καλή εμφάνιση και μία ήττα μεσοβδόμαδα με μέτρια εμφάνιση που προβλημάτισε τον Δημήτρη Αλειφεράκη με το σκαμπανέβασμα της απόδοσης των παικτών του.
Στο παιχνίδι με τον Παννεαπολικό που έγινε την περασμένη Κυριακή και οι δύο ενδεκάδες που κατέβασε στα δύο ημίχρονα είχαν πολύ καλη απόδοση δίνοντας την δεύτερη νίκη στα φιλικά με 1-0. Το γκολ πέτυχε ο στρατευμένος Σπύρος Γκανίδης στο 41′ με κεφαλιά “ψαράκι” μετά από σέντρα του Νίκου Μακρή. Στο α’ ημίχρονο ο Δημήτρης Αλειφεράκης ξεκίνησε με τους Κατσικώστα, Χιώτη, Μαυροκέφαλο, Δερμεντζόγλου, Θηραίο, Ζαμπέτη, Κοντονίκα, Μαξούρης Γκανίδη, Μακρή και Αγγειάδη. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι Σκυλάς, Πετρίδης, Κατσάνος, Κουγιουμτζόγλου, Δημητροκάλλης, Ζαμπέτης, Καραντινός, Φιλιππάκος, Κωνσταντάτος, Γερογιάννης, Κατσίκιας.
Στο δεύετρο φιλικό που έγινε την Τετάρτη ο Κορυδαλλός γνώρισε την ήττα με 3-1. Ξανά με δυό διαφορετικές ενδεκάδες ο Δημήτρης Αλειφεράκης σε κάθε ημίχρονο ώστε να δώσει την ευκαιρία σ’ όλους τους παίκτες να του δείξουν τι μπορούν να προσφέρουν στον προπονητή και στην ομάδα την φετινή περίοδο. Ο Κορυδαλλός έπαιξε στο α’ ημίχρονο με τους Κατσικώστα, Θηραίο, Κατσάνο, Παπαφώτη, Καραντινό, Ζαμπέτη, Κοντονίκα, Χιώτη, Μακρή, Αγγειάδη και Φωτιάδη. Προηγήθηκαν με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ του Χρήστου Κοντονίκα μετά από πάσα του Αγγειάδη αλλά το πιο σημαντικό ήταν η ενναλλαγή της μπάλας στα πόδια των ποδοσφαιριστών του Κορυδαλλού 11 φορές με υπομονή και επιμονή μέχρι να βρουν την ευκαρία για το γκολ.
Ο Δίας ανέτρεψε το σκορ με γκολ στο 36′ και 45′ (πεν.) πριν τελειώσει το ημίχρονο. Στο β’ ημίχρονο ο Δημήτρης Αλειφεράκης έβαλε τους Σκυλά, Λάζο, Λεκάκη, Δημητροκάλλη, Πετρίδη, Κουγιουμτζόγλου, Κατσίκια, Γερογιάννη, Κωνσταντάτο, Μαξούρη και Φιλιππάκο. Το τρίτο γκολ ο Κορυδαλλός το δέχτηκε πάλι από την άσπρη βούλα στο 71′.

By | 2018-09-22T11:18:35+00:00 Σεπτέμβριος 22nd, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments