ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ 3-2

/, Εφηβικό, Σύλογος/ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ 3-2

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-3 (ΕΦΗΒΙΚΟ : 1η αγωνιστική Α’ φάσης 6ου ομίλου ΕΠΣΠ)

Σπουδαία νίκη πραγματοποίησε η ομάδα του εφηβικού του ΑΟ Κορυδαλλός με σκορ 3-2 απέναντι στην ομάδα της Ελλάς Ποντίων στην πρεμιέρα τους για τον 6ο όμιλο της Α’ φάσης του εφηβικού πρωταθλήματος ΕΠΣΠ.

%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%b1%cf%83-%cf%80%ce%bf%ce%bd%cf%84%ce%b9%cf%89%ce%bd-%ce%b1%ce%bf-%ce%ba%ce%bf%cf%81%cf%85%ce%b4%ce%b1%ce%bb%ce%bb%ce%bf%cf%83-1Η ομάδα που προπονεί ο Λευτέρης Φελλάς πήρε μία δύσκολη νίκη μέσα στο γήπεδο των Ορυζομύλων, μία νίκη που γεμίζει τους έφηβους με ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Ο Κορυδαλλός προηγήθηκε με 0-2 με δύο εύστοχα πέναλτι στο 32’ και στο 41’ (στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου) με τους Αντωνιάδη και Δημητροκάλη αντίστοιχα, οι οποίοι κιόλας είχαν κερδίσει τα πέναλτι.

Οι Πόντιοι μπήκαν πιο καλά στο 2ο ημίχρονο είχαν οριζόντιο δοκάρι στο 46’ με τον Κοσμίδη και μείωσαν το σκορ στο 51’ με τον Παπαδάκη για να ισοφαρίσουν στο 59’ με τον Λαζαραίο.

Στο 69’ οι Πόντιοι έμειναν με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Γράψας.

Στο 71’ η Ελλάς πέτυχε γκολ αλλά σωστά ο διαιτητής κ. Ιωαννίδης ακύρωσε το γκολ αφού ο παίκτης των Ποντίων ήταν οφσάιντ.

Το νικητήριο γκολ του Κορυδαλλού το πέτυχε ο Ζαρμπαλάς στο 72’ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Ιωνικός Νικαίας ήρθε ισόπαλος στο ντέρμπι της αγωνιστικής με την Προοδευτική με 1-1, ενώ τα Αστέρια Δραπετσώνας είχαν ρεπό.

Την επόμενη βδομάδα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής, ο Κορυδαλλός θα υποδεχτεί τα Αστέρια Δραπετσώνας ενώ η Προοδευτική θα παίξει με την Ελλάς Ποντίων και ρεπό θα κάνει ο Ιωνικός Νικαίας.

By | 2017-07-25T21:18:32+00:00 Σεπτέμβριος 25th, 2016|Ανακοινώσεις, Εφηβικό, Σύλογος|0 Comments