ΜΕ ΠΟΝΤΙΚΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠ’ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΚΑΙ 3Χ3=9

/, Εφηβικό/ΜΕ ΠΟΝΤΙΚΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠ’ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΚΑΙ 3Χ3=9

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-1 (Εφηβικό Β’ κατηγορία 2ος όμιλος – 3η αγωνιστική)

Συνεχίζει το σερί των νικών η εφηβική ομάδα του Κορυδαλλού αφού κέρδισε και τον Άρη Αμφιάλης στις Σιταποθήκες με 1-0.

Το χρυσό γκολ των Κορυδαλλιωτών πέτυχε ο Αχιλλέας Ποντίκης στο 67ο λεπτό του αγώνα.

Οι παίκτες του Λευτέρη Φελλά ήταν καλύτεροι σ΄όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έχασαν πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ με τους Ζένελι, Κατσίκια, Σαραντέα και Κασιδόκωστα.

Ο νόμος του ποδοσφαίρου δεν ίσχυσε στον συγκεκριμένο αγώνα καθώς ο Γιώργος Κατσικώστας στις δύο περιπτώσεις που χρειάστηκε αντέδρασε εντυπωσιακά και αποσώβησε το γκολ.

Ο καλύτερος παίκτης του αγώνα ήταν ο νεαρός τερματοφύλακας του Άρη,  Μανώλης Γεροντάρης που είχε “κατεβάσει” στην κυριολεξία τα “ρολλά” της εστίας του εκτός όμως της φάσης του 67ου λεπτού και ήταν ο λόγος που δεν πήρε διαστάσεις το σκορ.

Πολύ καλός ο διαιτητής κ. Κορώνας και οι βοηθοί του κ.κ Στεργίου και Σαραλλής.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ : Γεροντάρης, Κορεντίος, Καντζιάς, Γρηγοράτος (Κουτζής), Βαλσάμης, Κωστόπουλος (Ιωάννου), Σταυράκογλου, Κωνσταντινίδης, Νικηφόρος (Χρηστοφής), Μενέγος, Λέρτος Α. (Σωτηρίου)

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας Γ., Σωτηρόπουλος, Κιοσέ, Τσόλης (Φωτιάδης), Ποντίκης, Κορωνίδης (Αποίκος), Δημητρίου, Λαουλάκος (Μανδέκης), Σαραντέας, Ζένελι (Κασιδόκωστας), Κατσίκιας

By | 2014-10-18T22:26:43+00:00 Οκτώβριος 18th, 2014|Ανακοινώσεις, Εφηβικό|0 Comments