ΜΕ “ΕΠΑΓΓΕΛΜΑTIKH” NIKH ΕΚΛΕΙΣΕ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΤΟ “ΚΑΚΟ” 2014 Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

/, Ανδρικό/ΜΕ “ΕΠΑΓΓΕΛΜΑTIKH” NIKH ΕΚΛΕΙΣΕ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΤΟ “ΚΑΚΟ” 2014 Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ 2-0  (11η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Με 2 γκολ του Βαγγέλη Χαντζή ο ΑΟ Κορυδαλλός χωρίς να κάνει καλή εμφάνιση έκανε μία “επαγγελματική” νίκη επί του Πολυκράτη κάνοντας το 2 στα 2 με τον Σίμο Καραγιαννίδη στον πάγκο του.

Η ομάδα του Πολυκράτη που δεν μπήκε στο γήπεδο για να κλειστεί δυσκόλεψε εν μέρει τον Κορυδαλλό που όσο το σκορ ήταν στο 1-0 κάθονταν σε “αναμμένα κάρβουνα”.

Ο Κορυδαλλός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιμιλιώτη στο 3ο λεπτό αφού μετά από σέντρα του Παγιαζήτη δεν κατάφερε να πλασάρει μέσα από την μικρή περιοχή πατώντας την μπάλλα.

Στο 15’ μετά από κόρνερ ο Κουτσόπουλος βρέθηκε μόνος του στο 2ο δοκάρι αλλά το σουτ που έκανε απέκρουσε ο Τριανταφύλλου.

Στο 22’ ο Τσιμιλιώτης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Χαντζή με τον τελευταίο από ευνοϊκή θέση να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 30’ ο Σομπόνης βρέθηκε απέναντι από τον Τριανταφύλλου αλλά το σουτ που έκανε μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Κορυδαλλού.

Στο 31’ ο Μωράκης δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Τσιμιλιώτη.

Στο 32ο λεπτό την ωραία σέντρα του Παγιαζήτη από τα αριστερά την εκμεταλλεύτηκε ο Χαντζής κάνοντας το 1-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξε ο ρυθμός του παιχνιδιού με τον Πολυκράτη να χάνει την μεγαλύτερη του ευκαιρία στον αγώνα στο 58ο λεπτό με το σουτ του Κουτσόπουλου να διώχνει εντυπωσιακά ο Τριανταφύλλου.

Στο 65ο λεπτό ο Τσιμιλιώτης έκανε νέο σουτ από πλάγια αναγκάζοντας τον Ορφανίδη σε μία πολύ καλή απέκρουση.

Το παιχνίδι “κλείδωσε” για τον Κορυδαλλό στο 72ο λεπτό όταν ο Τσιμιλιώτης έβγαλε σέντρα από τα αριστερά με τον Χαντζή να σημειώνει το δεύτερο του γκολ στον αγώνα κάνοντας το 2-0.

Έτσι ο Κορυδαλλός έκλεισε νικηφόρα το 2014 έχοντας 7 νίκες 7 ισοπαλίες και 12 ήττες στα 26 παιχνίδια που έκανε στη χρονιά που φεύγει.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Λυτρίβη και των βοηθών κα Κουρή και του κ. Θεολογίτη Ε.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Ζαχαρίου, Γιαντσίδης, Χονδρουδάκης, Ντέλιος, Μωράκης, Χαντζής, Βέττας, Παγιαζήτης (67’ Συρίγος), Ευδαίμων, Τσιμιλιώτης (80’ Τσουκαλάς).

ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ : Ορφανίδης, Κάραλης (60’ Σαντοριναίος), Φωτιάδης, Χαιδάκης, Τσιαμπάς, Λούζης, Dragoti, Καλογερόπουλος, Πολίτης, Κουτσόπουλος, Σομπόνης.

By | 2014-12-28T22:08:11+00:00 Δεκέμβριος 28th, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments