/, Ανδρικό/ΜΕΤΑ ΤΟ “BLACKOUT” ΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟΝ “ΔΙΑΚΟΠΤΗ” ΚΑΙ ΦΙΛΟΔΩΡΗΣΕ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΚΟ ΜΕ 6 ΓΚΟΛ

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-6  (15η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Άργησε να πάει η ομάδα του Σίμου Καραγιαννίδη στο γήπεδο του ΣΕΦ και η ομάδα του Πειραικού βρήκε την ευκαιρία και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Το 1-0 έγινε στο 6’ με κεφαλιά του Κουκουνασούλη μετά από φάουλ του Σεινταράσι. Φορτσάτοι οι παίκτες του Πειραικού έκαναν το 2-0 στο 7’ με ωραία προσπάθεια του Σκοπελίτη.

Στο 10ο λεπτό αποφάσισαν οι παίκτες του Κορυδαλλού να “μπουν” στο γήπεδο και άρχισε ο επιθετικός μονόλογος των ερυθρόλευκων του Κορυδαλλού. Παίζοντας σωστά και ορθολογικά κατάφεραν με τον Χαντζή να μειώσουν σε 2-1 στο 11’ με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής που έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Βασιλακάκη. Στο 15’ οι παίκτες του Κορυδαλλού ζήτησαν πέναλτι από τον διαιτητή του αγώνα κ. Κουβέλη σε χέρι του Blerad με τον διαιτητή να αγνοεί τις διαμαρτυρίες. Ο επιθετικός μονόλογος του Κορυδαλλού καρποφόρησε στο 43’ μετά από ωραία κάθετη πάσα του νεοαποκτηθέντα Γιάννη Πούλιου στον συνήθη ύποπτο Ιωσήφ Χατζηλία με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα και να κάνει το 2-2.

Στο 45’ ωραία προσπάθεια του Παγιαζήτη από τα δεξιά έδωσε την ευκαιρία στον Χατζηλία να κάνει το 2-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους παίκτες και τον κόσμο του Κορυδαλλού που ήταν στο γήπεδο. Στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Blerad έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-3 αλλά το σουτ έφυγε λίγο άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και πιέζοντας τον Πειραικό για το 4ο γκολ.

Στο 60’ η πίεση καρποφόρησε με τον Παγιαζήτη,μετά από ωραία πάσα του Τσουκαλά όπου τον έβγαλε τετ-α-τετ με τον Βασιλακάκη κάνοντας το 2-4. Οι παίκτες του Πειραικού διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ στον α’ βοηθό κ. Χασάπη.

Στο 68’ έγινε η φάση του αγώνα. Οι Κορυδαλλιώτες βγήκαν από τα αριστερά ο Χαντζής έβγαλε τη σέντρα για τον Λεκάκη και Χατζηλία που ήταν μόνοι στην περιοχή, η μπάλα όμως δεν έφθασε καθώς αμυντικός του Πειραικού έκανε “plongeon” απέκρουσε εντυπωσιακά με τα δύο χέρια την μπάλα με τον διαιτητή κ. Κουβέλη να αγνοεί για δεύτερη φορά πέναλτι υπέρ του Κορυδαλλού.

Στο 74’ ο Παγιαζήτης έβγαλε νέα σέντρα από τα δεξιά με τον Χατζηλία να κάνει το 2-5 πετυχαίνοντας hat-trick. Στο 87’ ο Χαντζής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Βασιλακάκη ενώ στο 88’ ο Τσουκαλάς έκλεισε το σκορ με φάουλ από 40 περίπου μέτρα όπου με τον αέρα ξεγέλασε τον Βασιλακάκη.

Εξαιρετικοί οι βοηθοί του αγώνα κ.κ. Χασάπης και Σταματάτος ενώ ο διαιτητής του αγώνα κ. Κουβέλης βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα.

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ : Βασιλακάκης, Κυρλίδης (74’ Σπυρίδακης Α.), Ρεισόπουλος, Γκούμας, Ρεγκινίδης, Blerad, Σκοπελίτης (22’ λ.τρ. Σπυριδάκης Σ.), Κουκουνασούλης, Μαυρόπουλος, Σεινταράσι, Οικονόμου (62’ Μήτσης).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Ζαχαρίου, Πύρρος (40’ Παγιαζήτης), Μωράκης, Ντέλιος, Πούλιας (74’ Χονδρουδάκης), Χαντζής, Τσουκαλάς, Βέττας (64’ Λεκάκης), Ευδαίμων, Χατζηλίας.

By | 2015-02-01T21:41:39+00:00 Φεβρουάριος 1st, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments