ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΤΟ 91’

/, Ανδρικό/ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΣΤΟ 91’

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-1 (22η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Ναυάγιο μπορεί να χαρακτηριστεί η ισοπαλία που πήρε ο Κορυδαλλός στο 91’ από τον μαχητικό Ολυμπιακό Κερατσινίου. Μία ισοπαλία βεβαίως που κράτησε την διαφορά από τους διώκτες του αφού ο Θησέας ήρθε ισόπαλος με τον Αστέρα Νικαίας.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού Κερατσινίου που σ’ όλο το δεύτερο ημίχρονο έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μουζακίτη στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου με την πολυπρόσωπη άμυνα τους δεν άφησαν τους Κορυδαλλιώτες να τους απειλήσουν παρά σε λίγες περιπτώσεις.

Ο Κορυδαλλός είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στα 90 λεπτά. Στο 4’ ο Χατζηλίας σούταρε από πλάγια με τον Δεληπουτουλούδη να κάνει την πρώτη απέκρουση. Στο 12’ ο Βέττας έβγαλε τον Χατζηλία τετ-α-τετ με τον Δεληπουτουλούδη με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να βγαίνει νικητής.

Στο 23’ ήρθε η ψυχρολουσία για τους “ερυθρόλευκους” του Κορυδαλλού όταν ο Καφετζόγλου έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Κορυδαλλού στέλνοντας την μπάλα στο “Γ” της εστίας του Τριανταφύλλου που πετάχτηκε χωρίς να μπορεί να σώσει το γκολ.

Στο 26’ μετά από κόρνερ του Χαντζή ο αμυντικός του Ολυμπιακού Ρηνιώτης έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του με την μπάλα στη συνέχεια να σκάει επάνω στην γραμμή και τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού να μπλοκάρει την μπάλα. Στο 40’ καρφωτή κεφαλιά του Τσιμιλιώτη απέκρουσε και πάλι ο Δεληπουτουλούδης.

Στο 47’ ο διαιτητής κ. Παντελής απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Μουζακίτη του Ολυμπιακού Κερατσινίου.

Φυσικό ήταν στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Ολυμπιακού να κλειστούν στην άμυνα τους και να κάνουν τα πράγματα πολύ δύσκολα για τους παίκτες του Κορυδαλλού που ενώ έκαναν σωστή ανάπτυξη του παιχνιδιού η τελική προσπάθεια αλλά και οι λάθος κινήσεις των επιθετικών σε συνδυασμό με το πάθος των Κερατσινιωτών δεν επέτρεψαν τις ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Δεληπουτουλούδη.

Δύο όλες κι όλες ήταν οι ευκαιρίες του Κορυδαλλού στο 2ο ημίχρονο, η πρώτη στο 63’ με την κεφαλιά του Λεκάκη που απέκρουσε ο Δεληπουτουλούδης και η δεύτερη και η πιο σημαντική στο 88’ με τον Ευδαίμων που σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Δεληπουτουλούδη να ίπταται στο “Γ” της εστίας κάνοντας μια πολύ μεγάλη απέκρουση.

Η λύτρωση για τους Κορυδαλλιώτες ήρθε στο 91’ όταν η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Καφετζόγλου με τον διαιτήτη να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Ευδαίμων κάνοντας το 1-1.

Εξαιρετικός ο κ. Παντελής και οι κ.κ. Σιασιάκος και Τσεβάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ. : Δεληπουτουλούδης, Lybesha, Δημόπουλος, Γουλούμης, Ρηνιώτης, Κράλλης (60’ Τριανταφυλλόπουλος), Δελής (80’ Αθανασόπουλος), Μουζακίτης, Πατσάκης (69’ Παπαθεοφίλου), Καφετζόγλου, Βεντούρης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Ζαχαρίου (52’ Λεκάκης). Πύρρος, Μωράκης, Ντέλιος, Πούλιας, Βέττας, Τσιμιλιώτης (68’ Αποστολόπουλος), Χαντζής, Ευδαίμων, Χατζηλίας.

By | 2015-03-29T23:44:38+00:00 Μάρτιος 29th, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments