ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ

/, Ανδρικό/ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 1-0 (3η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορία Πειραιά)

Σ’ ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε χθες στο ΔΑΚ Κορυδαλλού ανάμεσα στον ΑΟ Κορυδαλλό και τον ΑΣ Δραπετσώνας ο Κορυδαλλός πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και σκόρερ τον  Λάμπρο Χανιώτη με πέναλτι. Το πέναλτι το κέρδισε ο Βασίλης Δημόπουλος που ανατράπηκε από τον Κασιαβό.

Ο Κορυδαλλός που κρατάει από τον αγώνα την ουσία, δηλαδή τους τρεις βαθμούς και ότι σ’ έναν αγώνα χωρίς να “παίξει μπάλα” κέρδισε και αυτό είναι στα συν.

Στα αρνητικά για τους Κορυδαλλιώτες είναι ότι σ’ έναν ακόμη αγώνα δέχτηκαν κόκκινη. Ήταν στο 86’ όταν ο Παγιαζήτης έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή της Δραπετσώνας στη συνέχεια τράβηξε τον αντίπαλο και σωστά ο κ. Λεμπέσης του έδειξε την 2η κίτρινη κάρτα και στη συνέχεια την κόκκινη.

Στα θετικά για τον Κορυδαλλό είναι η επιστροφή του Άρη Χανιώτη μετά τον τραυματισμό του που έδωσε βοήθειες στο χώρο του κέντρου.

Εξαιρετική η διαιτησία του κ. Λεμπέση όπως και των βοηθών Κορώνα και Παπανδριόπουλο Γ.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Καρακώστας, Ζαχαρίου, Μάρθας, Lala, Ντέλιος, Παγιαζήτης, Δημόπουλος (78’ Χανιώτης Αρ.), Χανιώτης Λ., Ευδαίμων, Λεκάκης (55’ Κυλίτσης).

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ : Λαγκαδίτης, Κασιαβός (81’ Τσιφτσής), Αγγελόπουλος, Λάππας, Μήλας, Καραπετσάνης, Πλέσσας (67’ Τζανάκης), Καλογερόπουλος, Μπαϊράμης, Ζαχαριάδης, (46’ Δούφας), Αγγελετόπουλος.

By | 2017-07-25T21:18:36+03:00 18 Οκτωβρίου, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments