ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ ΨΥ-Χ-Η ΣΤΟ 0-0 ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ ΨΥ-Χ-Η ΣΤΟ 0-0 ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-0 (12η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Ο ψυχωμένος Κορυδαλλός πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την Ένωση Α.Α. Ρέντη και αν ήταν πιο προσεκτικός στις αντεπιθέσεις του στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσε να κάνει την έκπληξη και φύγει και νικητής από το “Σταύρος Μελισσουργός”.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κορυδαλλός μπήκε πολύ καλά στον αγώνα περιορίζοντας  τις επιθετικές ενέργειες των γηπεδούχων σε σημείο ώστε να μην απειλήσουν τον Κουλούρη,  απειλώντας τους κιόλας με γκολ κυρίως με τον Νάσο Λεκάκη που τραυματίστηκε όμως στο 42΄ και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της Ένωσης κ. Κουνέλης έριξε στον αγώνα τον πρώτο της σκόρερ στο πρωτάθλημα Ανδρέα Μυλωνά δίνοντας πνοή στην επίθεση και προσπάθησε να απειλήσει κυρίως από την αριστερή μεριά της επίθεσης του.

Είχε την κυκλοφορία της μπάλας έπαιξε τους Κορυδαλλιώτες σχεδόν στο μισό γήπεδο με την ομάδα του Κορυδαλλού να αμύνεται σωστά και να απειλείται σοβαρά σε δύο περιπτώσεις με την τελευταία στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στον αντίποδα οι Κορυδαλλιώτες έπαιζαν σωστά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων και αν ήταν πιο συγκεντρωμένοι στην τελική τους προσπάθεια και κατάφερναν να μετατρέψουν σε κάποιο γκολ μία από τις “καυτές” τους αντεπιθέσεις καθώς οι Τσιμιλιώτης, Χαντζής, Μπλέντζος, Βασιλόπουλος και Βαρδής έβρισκαν πολλούς κενούς χώρους στην άμυνα των γηπεδούχων καθώς είχαν ανέβει ψηλά, θα έφευγαν από το Ρέντη με ένα πολύτιμο τρίποντο.

Έτσι η ομάδα του Κορυδαλλού γίνεται η 3η ομάδα μετά τον πρωτοπόρο Αετό και τον 4ο Ίκαρο που κόβει βαθμούς από την Ένωση Α.Α. Ρέντη.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Κοσμά Ιωαννίδη και των βοηθών του κ.κ. Φαγκρίδα και Τζιλίρη.

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ : Θωμόπουλος, Κολοφώτης Η., Κεσανίδης, Παπαδόπουλος, Καμαράδος Ε. (46’ Μυλωνάς), Καλικαντής, Πόθας, Κουτουζός, Κολοφώτης Ι., Llenga (74’ Τομάζος), Πετρόχειλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ :  Κουλούρης, Χαντζής, (75’ Καρδάσης), Βαρδής, Λίτσο, Καραπετσάνης, Ζαμπέτης, Μπλέντζος, Μάρθας, Λεκάκης (42’ λ.τρ. Βασιλόπουλος), Χατζηελευθερίου (66’ Τσόλης), Τσιμιλιώτης.

By | 2016-12-11T01:31:26+00:00 Δεκέμβριος 11th, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments