ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ “ΠΑΡΟΝ”

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ “ΠΑΡΟΝ”

Ο Κορυδαλλός δεν τα κατάφερε ούτε στο δεύτερο φιλικό απέναντι στην πιο έτοιμη αγωνιστικά Χαραυγή.
Σαφώς πιο βελτιωμένος ο Κορυδαλλός από το πρώτο φιλικό με αντίπαλο τον Άρη Αμφιάλης έδειξε ότι έχει μέλλον αλλά δυστυχώς επειδή ο χρόνος προς το κύπελλο και το πρωταθλημα τρέχει πρέπει να έχει και παρόν για να μην έχει την αγωνία των τελευταίων χρόνων.
Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος ο Δημήτρης Αλειφεράκης ξεκίνησε με 4-3-3 με τον Σκυλά κάτω από τα δοκάρια, τον Πετρίδη στην δεξιά μεριά της άμυνας και τον Μαυροκέφαλο στα αριστερά και στο κέντρο της άμυνας τον Δερμεντζόγλου και τον Θηραίο. Η τριάδα του κέντρου ήταν οι Παπαφώτης, Ζαμπέτης και Αγγειάδης ενώ οι τρεις της επίθεσης ήταν ο Μαξούρης αριστερά, Χατζηανδρέου δεξιά και σέντερ φορ ο Γερογιάννης. Το χαρακτηριστικό αυτής της ενδεκάδας είναι ότι ο μέσος όρος ηλικίας των ποδοσφαιριστών είναι 20, 2 χρονών!
Η Χαραυγή είχε την πρωτοβουλία όπως ήταν φυσικό στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς όμως να απειλήσει με τον Κορυδαλλό να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και να χάνει την ευκαιρίαστο 15′ όταν ο Ζαμπέτης έβγαλε τον Γερογιάννη σε ευνοική θέση μέσα στην περιοχή με τον τερματοφύλακα της Χαραυγής να απεκρούει στη γωνία του το σουτ του επιθετικού του Κορυδαλλού. Στο 20′ ο Ηλιόπουλος σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Σκυλάς απέκρουσε. Στο 33′ ο Φασιλής άνοιξε το σκορ για τη Χαραυγή όταν πήρε την μπάλα στην “πλάτη” της άμυνας του Κορυδαλλού και με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δημήτρης Αλειφεράκης άλλαξε όλη την ενδεκάδα και έπαιξε με τους Κουλούρη, Καραντινό, Κατσάνο, Κουγιουμτζόγλου, Δημητροκάλλη, Χιώτη, Κοντονίκα, Φωτιάδη, Λάζο, Φιλιππάκο και Κωνσταντάτο. Χαρακτηριστικό αυτής της ενδεκάδας είναι ότι ο μέσος όρος ηλικίας των ποδοσφαιριστών έπεσε στα 19,3 χρόνια!
Στο αγωνιστικό μέρος τώρα του δευτέρου ημιχρόνου η Χαραυγή έχασε στο 58′ ευκαιρία με τον Φασιλή ενώ στο 59′ ο Πεκώφ έκανε το 2-0 με κεφαλιά. Στο 62′ ο Κοντονίκας με ωραίο σούτ έστειλε να φύγει η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας της Χαραυγής. Στο 66′ Φασιλής βγήκε τετ α τετ με τον Κουλούρη με τον τερματοφύλακα του Κορυδαλλού να βγαίνει νικητής ενώ ο Φασιλής έκλεισε   το σκορ στο 79′ .
Τα συμπεράσματα των φιλικών είναι για τους προπονητές και σίγουρα ο Δημήτρης Αλειφεράκης έβγαλε κρίσιμα συμπεράσματα για τη μέχρι τώρα πορεία της ομάδας.
Το επόμενο φιλικό του Κορυδαλλού είναι με τον Αστέρα Νικαίας την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου στις 15:30 στο γήπεδο Νικαίας.

By | 2018-09-02T13:33:02+00:00 Σεπτέμβριος 2nd, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments