….ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ…..ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ Νο3

/, Ανδρικό, Σύλογος/….ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ…..ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ Νο3

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-1 (17η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Για άλλο ένα παιχνίδι ο Κορυδαλλός ψάχνει να βρει πως το έχασε. Μία από τις πολλές εξηγήσεις που μπορεις να δώσεις είναι ότι “η μπάλα πάντα τιμωρεί” .

Σ’ ένα καλό πρώτο ημίχρονο χωρίς να γίνουν όμως οι μεγάλες ευκαιρίες ο Κορυδαλλός προηγήθηκε στο 29’ μετά από ωραία προσπάθεια του Τσιμιλιώτη από δεξιά που κατέληξε σε σέντρα, με τον Βασιλόπουλο να είναι εκεί που πρέπει και να βάζει την μπάλα στα δίχτυα και να κάνει το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ίδιο μοτίβο το παιχνίδι και στο 2ο ημίχρονο που όμως “μπήκαν” στο παιχνίδι και οι ευκαιρίες.

Στο 58’ ο Βασιλόπουλος χάνει σημαντική ευκαιρία μετά από σέντρα του Τσιμιλιώτη με τον Κουλούρη να λέει όχι στο 61’ στον Χατζημελετιάδη μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή. Νέα μεγαλή ευκαιρία για τον Κορυδαλλό στο 63’ με τον Λεκάκη που μπήκε από πλάγια αριστερά και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 65’ ο Τσιμιλιώτης βγήκε τετ α τετ με τον Μουτάφη αλλά δεν κατάφερε να τον κερδίσει ενώ στο 67’ ο Κορυδαλλός είχε την μεγαλύτερη του ευκαιρία στον αγώνα με τον Λεκάκη που με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μουτάφη.

Για να έρθει το 70’ ο Μπαρλής κάνει προσπάθεια να μπει στην περιοχή με τον Καραπετσάνη να έχει απλωμένο το πόδι του και να πέφτει επάνω του και στη συνέχεια να βρίσκεται στο έδαφος με τον κ. Τσαμούρη να δείχνει το σημείο του πέναλτι κάτω από τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Το πέναλτι εκτέλεσε ο Λόης κάνοντας το 1-1.

Το σοκ ήταν σημαντικό για τους Κορυδαλλιώτες που ξαφνικά  κατάφεραν και έμειναν και πίσω στο σκορ με γκολ του Βάσσου στο 73’ δίνοντας τη νίκη στον Φαληρικό με 2-1.

Από εκεί και πέρα ο Κορυδαλλός δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά και μοιραία ήρθε η ήττα που μπορεί να ήταν και με 3-1 αλλά ο Μπαρλής στο 91’ σημάδεψε το δοκάρι του Κουλούρη.

Καλός ο κ. Τσαμούρης που όμως ο Κορυδαλλός φωνάζει για το πέναλτι που έδωσε. Καλός και ο κ. Ζερβάκης, με λάθη ο κ. Βάλβης με το σημαντικότερο το ανάποδο πλάγιο στο 73’ όπου ξεκίνησε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Μουτάφης, Ραυτόπουλος, Αδαμίδης, Συράκος, Μαρμαρίδης, Κουρούνης, Κούβαρης (76’ Καμπιτζόπουλος), Σαραγάς (53’ Ruka), Λόης, Χατζημελετιάδης (66’ Μπαρλής), Βάσσος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Καρδάσης (78’ Τσουκαλάς), Βαρδής, Καραπετσάνης, Λίτσο, Ζαμπέτης (88’ Δημητρίου), Μπλέντζος (57’ Λεκάκης), Μάρθας, Τσιμιλιώτης, Χαντζής, Βασιλόπουλος.

By | 2017-01-28T08:24:49+00:00 Ιανουάριος 28th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments