Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

/, Ανδρικό/Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ 1-2 (24η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Την ήττα γνώρισε ο Κορυδαλλός με 2-1 από την ΑΕ Αίγινας μέσα στο γήπεδο του και πλέον τα πράγματα για την ομάδα για να αποφύγει τα play out είναι πολύ δύσκολα αλλά η ελπίδα….πεθαίνει τελευταία.

Ο Κορυδαλλός δεν άξιζε αυτή την ήττα καθώς στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερος από την Αίγινα αλλά ένα δεκάλεπτο black out στο δεύτερο ημίχρονο έφερε τα πάνω κάτω.

Στο 4’ ο Τσιμιλιώτης έχασε την πρώτη ευκαιρία όταν από ευνοϊκή θέση από τα αριστερά μέσα στην περιοχή σούταρε άουτ.

Στο 16’ μετά από ωραία πάσα του Lala στον Ηλιόπουλο ο επίθετικός του Κορυδαλλού άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0.

Στο 20’ ο Πούλιας έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-0 όπως και στο 30’ ο Ηλιόπουλος δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κώστα Μπακομητρο.

Στο 56’ ο Τσιμιλιώτης σούταρε ο Lala με προβολή έβαλε γκολ χωρίς να μετρήσει όμως, καθώς πολύ σωστά η κ. Κουτσουμπού σηκωσε το σημαιάκι αφού ο Lala ήταν οφσάιντ.

Στο 60’ ο Νεκτάριος Μπακομητρος ισοφάτισε για την Αίγινα με σουτ μέσα από την περιοχή και πέντε λεπτα αργότερα (65’) ο Πασχάλης μετά από ωραία πάσα του Μπακομητρου Ν. έκανε το 1-2 βάζοντας την Αίγινα οδηγό στο παιχνίδι.

Παρόλο την πίεση του Κορυδαλλού μετά το 1-2 δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά τους νησιώτες που είχαν την μεγάλη ευκαιρία με τον Κουβάτσο στο 80’ να κάνουν το 1-3 αλλά ο Χατζημαρινάκης ήταν νικητής από την μονομαχία αυτή.

Έτσι ο Κορυδαλλός έμεινε 9 βαθμούς πίσω από την Κύπρο Κορυδαλλού στη μάχη για την αποφυγεί των play out.

Διαιτητής ήταν ο κ. Λυτρίβης με βοηθούς τον κ. Ζορμπά και την κα Κουτσουμπού που έκαναν όλοι τους μια πολύ καλή διαιτησία.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Χατζημαρινάκης, Προβής, Dedej (71΄Koumpria), Μέξης, Lala, Λαπατάς, Τσιμιλιώτης, Πούλιας (67΄Ευδαίμων), Βυργιώτης, Ηλιόπουλος, Χαντζής.

ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ: Μπακόμητρος Κ., Τζιώτης, Κάτσας, Ζάρκα (70΄Shahini), Πασχάλης, Gjoka, Κουβάτσος, Μπακόμητρος Ν. (89΄Αγγελάκης), Ρούσσος (54΄Σκλάβαινας).

By | 2016-03-19T08:22:32+02:00 19 Μαρτίου, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments