/, Ανδρικό/ΗΤΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΝΟΨΕΙ PLAY OUT

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-0 (29η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Σ ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η Χαραυγή κέρδισε τον Κορυδαλλό με 2-0.

Η Χαραυγή ανώτερη από τον Κορυδαλλό στο πρώτο ημίχρονο μετά το πρώτο εικοσάλεπτο σημείωσε δύο γκολ τα οποία ήταν κι αυτά που της έδωσαν τους τρεις βαθμούς.

Ο Κορυδαλλός μπορούσε στο 18’ να ανοίξει το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Dedej από τον Παγώνη αλλά ο τερματοφύλακας της Χαραυγής απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ευδαίμων ενώ σε δεύτερη φάση τον Ευδαίμων τον προλάβανε οι αμυντικοί της Χαραυγής και διώξανε την μπάλα σε κόρνερ.

Το σκορ άνοιξε στο 24’ με εντυπωσιακό βολ πλανέ ο Γρούνης από το ύψος του πέναλτι μετά από σέντρα του Θεοδωρίδη.

Το 2-0 έκανε με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ο Δουβλης στο 39’. Η Χαραυγή σε άλλες δύο περιπτώσεις μπορούσε να πετύχει και τρίτο τέρμα στο 1ο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός ήταν πιο βελτιωμένος και είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες για να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά στην πρώτη ευκαιρία στο 57’ ο Ηλιόπουλος δεν κατάφερε να κερδίσει τον Παγώνη στο τετ-α-τετ από τα πλάγια αριστερά που βγήκε και στη δεύτερη ευκαιρία στο 70’ ο Ηλιόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην συμβολή των δοκαριών ενώ στη συνέχεια της φάσης το σουτ που έκανε ο Ευδαίμων απέκρουσε για άλλη μία φορά ο Παγώνης.

Με πολλά λάθη εκατέρωθεν ο διαιτητής κ. Μπαλαχούτης και ο 2ος βοηθός κ. Γκολές ενώ καλός ήταν ο κ. Γαρούφος.

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ : Παγώνης, Κολοβός, Γαβαλάς, Δοξακόπουλος, Τούρλος, Τάνκας, Δουβλης (79’ Μπακαλιάνος), Θεοδωρίδης, Γρουνής, Μακαρονας (71’ Δαμίγος), Πλουμής (50’ Ποτουρίδης).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικούρης, Χαντζής, Τσουκαλάς, Ντέλιος (46’ Lala), Ευδαίμων (78’ Κυλίτσης), Μέξης (65’ Πούλιας), Dedej, Λαπατάς, Βυργιώτης, Ηλιόπουλος, Τσιμιλιώτης.

By | 2016-04-17T10:54:19+03:00 17 Απριλίου, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments