ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

/, Παιδικό, Σύλογος/ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 2-3 (5η αγωνιστική Παιδικού Β’ φάσης 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιώς)

5η αγωνιστική για τη Β’ φάση της Α’ κατηγορίας και το Κορυδαλλιώτικο ντέρμπι βρήκε νικητή τον Αετό με σκόρ 2-3.
Ένα δυνατό παιχνίδι με φάσεις και από τις δύο ομάδες, για το οποίο θα μπορούσε να γραφτεί πλούσιο αγωνιστικό ρεπορτάζ.

Ο Κορυδαλλός άνοιξε το σκορ στο 37’ με τον Μαραγκόπουλο για να ισοφαρίσει ο Αετός στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου με πέναλτι που αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι.

Β’ ημίχρονο και ο Αετός με δύο στημένα παίρνει κεφάλι στο σκορ με 1-3 στο 49′ και το 67′.
Ο Α.Ο. Κορυδαλλός δεν παράτησε παρολαυτά το παιχνίδι και η πίεση έφερε αποτέλεσμα στο 71′ με τον Καραντινό να μειώνει με κοντινό πλασέ 2-3.
Τέλος, να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα μας γιατί στο μεγαλύτερο διάστημα έπαιξε ψυχωμένα και κάθε φορά δείχνει ότι γίνεται καλή δουλειά πριν από κάθε αγώνα, συγχαρητήρια και στον Αετό για τους τρείς βαθμούς της νίκης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ :Kαλαντίδης, Μαραγκόπουλος (73′ Κυριακίδης), Κατσάνος, Σταυλάς, Ζαραφωνίτης, Κουγιουμτζόγλου, Πάλλης, Κοντονίκας, Σαλίου, Αγγειάδης, Καραντινός.

Η μέχρι στιγμής βαθμολογάι του ομίλου είναι :

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2016-2017 ΠΑΙΔΙΚΟΥ (8)

By | 2017-07-25T21:18:30+00:00 Φεβρουάριος 18th, 2017|Ανακοινώσεις, Παιδικό, Σύλογος|0 Comments