ΗΤΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΕΝΑΛΤΙ

/, Ανδρικό/ΗΤΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΕΝΑΛΤΙ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-0 (4η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Με μία πολύ όμορφη κεφαλιά στο 11ο λεπτό του Ταλαμπέκου στην μοναδική ευκαιρία του Άρη Αμφιάλης στον αγώνα, η γηπεδούχος ομάδα υποχρέωσε τον ΑΟ Κορυδαλλό στην πρώτη του ήττα στην φετινή χρονιά αλλά και την πρώτη ήττα του Σίμου Καραγιαννίδη από την μέρα που ήρθε στην ομάδα του Κορυδαλλού που μετρούσε 20 αγώνες αήττητος.

Οι Κορυδαλλιώτες πίεσαν στο 2ο ημίχρονο,  είχαν την μεγάλη ευκαιρία με τον Λεκάκη στο 61’ που μόλις είχε μπει στον αγώνα να ισοφαρίσει όπως είχαν στο 70’ άλλξη μία τριπλή ευκαιρία που έσωσε ο Αλεξόπουλος.

Το πέναλτι της χρονιάς δεν καταλόγισε ο διαιτητής κ. Ρόμπερτ Ντουμιτρέσκου στο 63’ όταν ο αμυντικός που φύλαγε τον Λάμπρο Χανιώτη είχε ανοικτά τα χέρια για να δείξει στον διαιτητή ότι μαρκάρει καθαρά τον φορ του Κορυδαλλού και χτύπησε η μπάλα στο χέρι του χωρίς ο διαιτητής να καταλογίσει την εσχάτη των ποινών.

Τα μάτια έκλεισε και στην ανατροπή του Λάμπρου Χανιώτη στις καθυστερήσεις από τον Αλεξόπουλο μέσα στις έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του Κορυδαλλού.

Διαιτητής ήταν ο κ. Ντουμιτρέσκου με βοηθούς τους κ.κ. Χρηστάκο και Ζορμπάς

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Αλεξόπουλος, Χούσος, Πολυχρονάκης, Παπαδόπουλος, Μηνόγιαννης, Κουδουνάκος, Δαβιδάκης (77′ Σπύρου), Πετρόγκωνας, Χαράμης (72′ Μπάχος), Ασλάνογλου (51′ Γεωργαλλάκης), Ταλαμπέκος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Τριανταφύλλου, Ζαχαρίου, Τσουκαλάς, Μάρθας (46′ Χανιώτης Α.), Ντέλιος, Lala, Κυλίτσης (60′ Λεκάκης), Δημόπουλος, Χανιώτης Λ., Ευδαίμων, Βυργιώτης (75′ Βλαντής).

By | 2015-10-26T00:05:57+02:00 26 Οκτωβρίου, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments