//ΕΧΑΣΕ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ 3-1 ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 3-1 (20η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Στο γήπεδο του Κορυδαλλού έγινε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στην Κύπρο Κορυδαλλού και τον ΑΟ Κορυδαλλό που βρήκε νικήτρια ομάδα την Κύπρο με σκορ 3-1.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5’ με τον Σιμάκου μετά από σέντρα του Βλάντι.

Οι “ερυθρόλευκοι” του Κορυδαλλού συνήλθαν αμέσως από το γρήγορο γκολ που δέχθηκαν και απείλησαν στο 11’ με τον Χανιώτη στη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα και στο 27’ και 31’ με τον Ευδαίμων και τον Τσιμιλιώτη που τα σουτ έφτγαν λίγο άουτ από τα δοκάρια του Μπόρη.

Το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ήταν δραματικό για τους Κορυδαλλιώτες αφού οι Κύπριοι έβαλαν 1 γκολ και έχασαν δύο ευκαιρίες για να καθαρίσουν το παιχνίδι από το ημίχρονο.

Η πρώτη φάση ήταν στο 41’ μετά από φάουλ από τα δεξία πετάχτηκε ο Παυλόπουλος στο 2ο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 43’ ο Φαφούτης έκανε σέντρα από τα δεξιά με τον Da Costa που βρέθηκε στο 2ο δοκάρι να σπρώχνει απλά την μπάλα στα δίχτυα του Κορυδαλλού αφού πρώτα η μπάλα είχε πέρασει μέσα από πολλά πόδια κάνοντας το 2-0.

Στο 45’ πάλι ο Παυλόπουλος σούταρε από καλή θέση στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 3-1 (VIDEO)

Στο 60’  ο Βλάντι από καλή θέση σούταρε αλλά έστειλε και πάλι άουτ την μπάλα ενώ στο 64’ ο Χανιώτης σούταρε άουτ. Στο 62’ και 65’ οι Κύπριοι διαμαρτυρήθηκαν πρώτα για πέναλτι που δεν τους δόθηκε και για γκολ που πέτυχαν αλλά ακυρώθηκε με υπόδειξη του 2ου βοηθού κ. Αλεξόπουλου σαν οφσάιντ. Ενώ στο 79’ ο Παυλόπουλος έκανε το 3-0 καθαρίζοντας στην ουσία το παιχνίδι.

Στο 90’ ο Φαφούτης ανάγκασε τον Τριανταφύλλου σε ωραία απέκρουση ενώ στις καθυστερήσεις ένα ωραίο πέρασμα της μπάλας από τον Ευδαίμων στον Τσιμιλιώτη ο τελευταίος πλάσαρε ωραία τον Μπόρη και μείωσε σε 3-1.

Όλα τα παραπάνω θα ήταν το ρεπορτάζ του αγώνα Κύπρος Κορυδαλλού-ΑΟ Κορυδαλλός αν δεν υπήρχαν ο διαιτητής και οι βοηθοί του αλλά……δυστυχώς υπήρχαν.

Με τον διαιτητή να “σφάζει” με το “βαμβάκι” του Κορυδαλλιώτες στο α’ ημίχρονο και να τους χαρίζεται στο β’ ημίχρονο αφού το σκορ ήταν 2-0 και είχε αναλάβει το “σφάξιμο” ο α’ βοηθός κ. Κεφαλιάκος αφού σταμάτησε με ανύπαρκτο οφσάιντ στο 61’ τον Χαντζή που ανατράπηκε από τον Μπόρη μέσα στην περιοχή (πέναλτι και αποβολή του τερματοφύλακα της Κύπρου) ενώ στο 87’ και ενώ το σκορ είναι 3-0 έδωσε το απίστευτο οφσάιντ στον Χανιώτη που έκτος ότι είχε φύγει πίσω από το κέντρο καλύπτόταν τουλάχιστον 2 μέτρα από τον αμυντικό της Κύπρου με τον κ. Κεφαλιάκο να μην είναι καν στην ευθεία όπως όφειλε να ήταν.

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡ.-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡ. : Μπόρη, Φαφούτης, Μακρής, Μπάλας, Ρικούνωφ, Τραϊφόρος (81’ Καϊρης), Σιμάκου, Σταυρόπουλος (78’ Κόμης), Παυλόπουλος, Da Costa (61’ Δρούζας), Βλάντι.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Γιαννιώτης, Πλουμής (46’ Τσουκαλάς), Μέξης, Lala, Μάρθας (51’ Πούλιας), Τσιμιλιώτης, Βυργιώτης, Χανιώτης Λ., Ευδαίμων, Χαντζής (66’ Koumpria).

By | 2017-07-25T21:18:34+00:00 Φεβρουάριος 20th, 2016|Μη κατηγοριοποιημένο|0 Comments