ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ “ΡΟΔΙ” Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΜΕ 2-0

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ “ΡΟΔΙ” Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΜΕ 2-0

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 2-0 (7η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Η πρώτη νίκη για τον ΑΟ Κορυδαλλό στο φετινό πρωτάθλημα ήρθε την 7η αγωνιστική  κερδίζοντας με το καθαρό σκορ 2-0 τον Άρη Αμφιάλης.

Σ’ ένα παιχνίδι που για τον Κορυδαλλό ήταν μονόδρομος η νίκη, κατάφερε να μην δεχτεί γκολ μετά από 21 παιχνίδια. Όπως και τώρα και τότε αντίπαλος ήταν ο Άρης Αμφιάλης που τον είχε κερδίσει με σκορ 3-0 στις 5 Φεβρουαρίου 2016.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν λίγο καλύτερος από τον Κορυδαλλό αλλά δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν με κύριους εκφραστές τους Γαβριηλίδη, Παπαδόπουλο και Πρελασάι, με την μεγαλύτερη ευκαιρία να τη χάνει ο Γαβριηλίδης στο 18’ που μετά από σέντρα από τα αριστερά από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κατσικώστα. Το αξιοσημείωτο του α’ ημιχρόνου είναι ότι ο Κορυδαλλός παρά τις προσπάθειες του δεν απείλησε την εστία του Άρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κορυδαλλός μπήκε δυνατά και επιθετικά στο παιχνίδι και έδειξε ότι έπρεπε να βγει νικητής από το παιχνίδι αυτό.

Στο 55’ ο Λεκάκης μετά από ωραία ατομική ενέργεια έστειλε τη μπάλα να φύγει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αλεξόπουλου.

Στο 61’ και πάλι ο Λεκάκης πρόλαβε την έξοδο του Αλεξόπουλου αλλά η λόμπα που έκανε έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 67’ ο Βασιλόπουλος από το ίδιο σημείο που είχε χάσει την ευκαιρία ο Γαβριηλίδης στο α’ ημίχρονο έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 70’ ο Κορυδαλλός άνοιξε το σκορ όταν σε φάση διαρκείας και μετά από την προβολή του Μπλέντζου ο Αλεξόπουλος δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα με τον Τσιμιλιώτη να επωφελείται και με σουτ να κάνει το 1-0.

Το momentum ήταν για τον Κορυδαλλό που πολύ γρήγορα έκανε το 2-0. Ήταν το 73’ όταν ο Τριάντης έκανε εξαιρετική ενέργεια από τα δεξιά βγάζοντας σέντρα στο 2ο δοκάρι “πάρε βάλε” στον Βαρδή που έκανε το 2-0.

Ο Κορυδαλλός δεν σταμάτησε να επιτίθεται με τον Δημητρίου στο 81’ να χάνει ένα ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Αλεξόπουλο.

Την ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι είχε ο Άρης στο 85’ αλλά το σουτ που έκανε ο Χρηστοφής εξουδετέρωσε στην γωνία του ο Κατσικώστας.

Εξαιρετική η διαιτησία του κ. Λεμπέση όπως και των βοηθών κ Περδικούρη και της κα Βογιατζιδάκη.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Καρδάσης (46’ Τριάντης), Βαρδής, Μηνόγιαννης, Καραπετσάνης, Ζαμπέτης, Χαντζής, Μπλέντζος, Λεκάκης (79’ λ.τρ. Δημητρίου), Βασιλόπουλος, Χατζηελευθερίου (46’ Τσιμιλιώτης).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ : Αλεξόπουλος, Σπύρου, Γριτσόπουλος (74’ Γιατσάι), Πόλλιας, Πετρόγκωνας, Κουδουνάκος, Κάσσος, Πλατσίδας (64’ Βαλσαμίδης), Γαβριηλίδης (62’ Γαβριηλίδης), Παπαδόπουλος, Πρεσαλάι

By | 2016-11-06T19:21:24+00:00 Νοέμβριος 6th, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments