ΕΡΧΟΝΤΑΙ…….ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 2-2

/, Παιδικό, Σύλογος/ΕΡΧΟΝΤΑΙ…….ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 2-2

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 2-2 (1η αγωνιστική Παιδικού Β’ φάσης 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιώς)

Έναρξη της Β’ Φάσης στην ‘Α κατηγορία για το παιδικό τμήμα της ομάδας μας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Πειραιά, την ομάδα που τερμάτισε στον 4ο όμιλο της Α’ Φάσης αήττητη σε 10 αγώνες, με 75 γκόλ υπέρ και 0 κατά.
Την ομάδα με την φανέλα και τις υποδομές με όλες τις παροχές που αρμόζουν σε έναν τέτοιο σύλλογο.
Αυτήν την ομάδα λοιπόν φιλοξενήσαμε σήμερα και την αποχαιρετήσαμε βλέποντας πολύ προβληματισμό στα πρόσωπά τους, αφού διαπίστωσαν ότι ΄τελικά έχουν κι αυτοί αδυναμίες, δέχτηκαν σε 45 λεπτά δύο τέρματα (όσα δεν είχαν δεχτεί σε 800 λεπτά) και ότι άμα τους κοιτάξεις στα μάτια…ματιάζονται!!!
Η ομάδα μας λοιπόν μπορεί να είναι και λίγο στενοχωρημένη που έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας αφού πέρα από τα γκολ, είχε την πιο ουσιαστική χαμένη ευκαιρία σε αριστοτεχνικό σουτ του Σαλίου και θεαματική απόκρουση του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Ζέζα.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν αναγνωριστικό, με κατοχή της μπάλας από τον αντίπαλο ο οποίος κέρδισε το χώρο του κέντρου και πίεζε χωρίς όμως αξιώσεις. Ο Κορυδαλλός αντέδρασε με αντεπιθέσεις και χρειάστηκε 30′ για να απειλήσει πρώτη φορά, με ένα διαγώνιο σουτ του Κοντονίκα που πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.
Στην επόμενη όμως επίσκεψη στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Σαλίου έγραψε με κοντινό πλασέ το 1-0 και ο γνωστός σε όλους Τάσος Πάντος είδε για πρώτη φορά φέτος τον τερματοφύλακά του, να μαζεύει την μπάλα από τα δίχτυα.
Το δεύτερο ημίχρονο πιο χορταστικό, με τον Ολυμπιακό να ψάχνει την ισοφάριση από νωρίς, πράγμα που κατάφερε με τον Λετάνη στο 59′.
Λίγο η υπερπροσπάθεια των παιδιών που πίστεψαν ότι μπορούν να τα καταφέρουν, βγάζοντας όμως παράλληλα αρκετή κούραση και έναν τραυματισμό, λίγο το πάθος του αντιπάλου που δεν μπορούσε να χωνέψει ότι θα έχανε σήμερα βαθμούς, είχε ως αποτέλεσμα την ολιγωρία σε μια εκτέλεση κόρνερ και ο αφύλακτος Λετάνη γύρισε το παιχνίδι 1-2 στο 67′.
Τελευταίες διορθωτικές κινήσεις από τον coach Κο Boλακάκη, φρεσκάροντας όλες τις γραμμές και στο τελευταίο λεπτό οι πανηγυρισμοί όλων στο πανέμορφο γκολ του Σαλίου μετά από επαγγελματική πάσα του Αγγειάδη, πρέπει να ακούστηκαν μέχρι το Ρέντη!!!

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Π. 2
Συγχαρητήρια σε όλους για το πολύ θετικό αποτέλεσμα και καλή επιτυχία για τη δύσκολη συνέχεια!!!

Στους άλλους αγώνες του ομίλου ο Αετός Κορυδαλλού κέρδισε εκτός έδρας την Οδηγήτρια με 1-0, ενώ Παννεαπολικός και Κερατσίνι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2016-2017 ΠΑΙΔΙΚΟΥ (4)

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Kαλαντίδης, Μαραγκόπουλος, Φασουράκης, Σταυλάς, Ζαραφωνίτης (70′ Μούγκρος), Κουγιουμτζόγλου (79′ Βένιος), Πάλλης (74′ Μουστάκας), Κοντονίκας (58′ Κυριακίδης), Σαλίου, Αγγειάδης, Κατσάνος (72′ Ουγούρογλου Θ.)

By | 2017-07-25T21:18:32+00:00 Ιανουάριος 15th, 2017|Ανακοινώσεις, Παιδικό, Σύλογος|0 Comments