ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ

/, Ανδρικό/ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ 3-0 (2η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Από τις 23 Φεβρουαρίου είχε να κερδίσει ο Κορυδαλλός (ΑΟ Πειραιά 3-1) που μαζί με τους αγώνες του Κυπέλλου είχε φθάσει τους 10 αγώνες χωρίς νίκη (5 ισοπαλίες, 5 ήττες).

Τα κατάφερε όμως χθες και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο κερδίζοντας έναν από τους διεκδικητές για την άνοδο με σκορ 3-0.

Το ξεκίνημα για τους “ερυθρόλευκους” του Κορυδαλλού ήταν ιδανικό αφού στο 7ο λεπτό μετά από σέντρα του Τσιμιλιώτη ο Βέττας που καραδοκούσε στο 2ο δοκάρι έστειλε την μπάλλα στα δίχτυα του Βασιλακάκη κάνοντας το 1-0. Στο 23ο λεπτό ο Λεκάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0 μετά από λάθος συννενόηση των αμυντικών του Πειραικού, έστειλε την μπάλλα άουτ. Ο Πειραικός είχε την ευκαιρία του για την ισοφάριση στο 35ο λεπτό με ωραίο σουτ του Prifti από πλάγια το οποίο δεν είχε την κατάληξη που ήθελε.

Στο 2ο ημίχρονο ο Πειραικός έχασε την πρώτη ευκαιρία στο 51ο λεπτό μετά από φάουλ του Blerad το οποίο απέκρουσε  Γασπαρινάτος. Στο 60ο λεπτό ο Ευδαίμων πάσαρε στον Χατζηλία και ο τελευταίος έκανε το 2-0 για τον Κορυδαλλό. Στο 64ο λεπτό από απευθείας χτύπημα φάουλ ο Ευδαίμων έστειλε την μπάλλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βασιλακάκη. Τα δοκάρια ισοφάρισε ο Πειραικός στο 72’ με τον Prifti που έστειλε την μπάλλα στο οριζόντιο δοκάρι μετά από φάουλ του Blerad. Στο 86ο λεπτό ο Blerad από πλάγια εκτέλεσε φάουλ και έστειλε την μπάλλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γασπαρινάτου, στη συνέχεια η μπάλλα απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς του Κορυδαλλού ο Ευδαίμων έβγαλε στον Χατζηλία που πλάσαρε σωστά κάνοντας το 3-0 για τον Κορυδαλλό.

Το ματς σημαδεύτηκε από τις τρεις αναγκαστικές αλλάγες του Κορυδαλλού λόγω τραυματισμού. Στο 21’ του Χονδρουδάκη, στο 57’ του Τσιμιλιώτη και στο 68’ του Κουλουμπαρίτση. Οι δύο πρώτοι μεταφέρθηκαν στο Τζάνειο νοσοκομείο όπου στον Τσιμιλιώτη έγιναν 4 ράμματα στο κεφάλι και στον Χονδρουδάκη τον οποίο είχε πατήσει κατά λάθος αντίπαλος στα πλευρά του έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις για να διαπιστωθεί ότι όλα είναι εντάξει.

Οι βοηθοί κ. Σταμάτης και η κα Βερυκάκη ήταν εξαιρετικοί ενώ ο διαιτητής κ. Ξενάκης ήταν καλός στο α’ ημίχρονο αλλά κακός και για τις δύο ομάδες στο 2ο με αποκορύφωμα τη φάση του 78ου λεπτού όταν ο Λεκάκης από θέση έξω αριστερά πέρασε ένα παίκτη του Πειραικού oποίος του έκανε φάουλ ο κ. Ξενάκης άφησε το πλεονέκτημα όπως ορίζουν οι κανονισμοί, στη συνέχεια της φάσης ο Λεκάκης έβγαλε τη σέντρα χτύπησε καθαρά σε χέρι αμυντικού του Πειραικού και αντί να δώσει πέναλντι ξαφνικά γύρισε τη φάση πίσω δίνοντας το φάουλ υπέρ του Κορυδαλλού!!!!!

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Μαρμαρίδης, Κουλουμπαρίτσης (68’ Μπουλές), Χονδρουδάκης (21΄ Μωράκης), Ντέλιος, Μάρθας, Βέττας, Λεκάκης, Χατζηλίας, Ευδαίμων, Τσιμιλιώτης (57’ Καστρινόπουλος).

ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ : Βασιλακάκης, Κανελλόπουλος (73’ Κρεμόπουλος), Ρεισόπουλος, Γκούμας, Ρεγκινίδης, Βλέτσας, Σκοπελίτης (67’ Αποστολάκης), Κουκουνασούλης, Τζέκα (58’ Φριτζάλας), Blerad, Prifti.

By | 2014-10-20T12:11:52+00:00 Οκτώβριος 20th, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments