Εντυπωσιακός στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός

/, Εφηβικό/Εντυπωσιακός στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ 5-1 (Εφηβικό Β’ κατηγορία 2ος όμιλος – 1η αγωνιστική)

Πολύ καλός στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός κέρδισε με 5-1 τον Φαληρικό στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας για το εφηβικό πρωτάθλημα ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Λευτέρη Φελλά παρουσιάστηκε άτονη στο 1ο ημίχρονο όπου ο Φαληρικός σε μεγάλο χρονικό διάστημα είχε επιβάλει τον ρυθμό του. Σε μία φάση διαρκείας στα καρέ του Φαληρικού ο Σαραντέας με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 στο 36ο  λεπτό για να ισοφαρίσει ο Φαληρικός 2 λεπτά αργότερα.

Το πρώτο ημίχρονο σημάδεψε η “κοκορομαχία” των Αιβατίδη (ΑΟ Κορυδαλλός) και Σαγανά (Φαληρικός) στο 16ο λεπτό όπου ο διαιτητής κ. Λυτρίβης σωστά έδειξε και στους δύο την κόκκινη κάρτα.

Στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός μπήκε πολύ δυνατά επέβαλε τον ρυθμό του και μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Λαουλάκος με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα με 2-1 στο 45ο λεπτό. Ο Σαραντέας στο 50με ωραία προσπάθεια έκανε το 3-1 για ν’ αναλάβει ο Κατσίκιας στο 70’ και 80’ λεπτό για το τελικό 5-1. Μάλιστα το 2ο γκολ του Κατσίκια μπήκε με απ’ ευθείας χτύπημα κόρνερ.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας Γ. (Κυρλής), Ζενέλι (Μανδέκης), Κιοσέ, Λαουλάκος, Γονής, Κορωνίδης (Σωτηρόπουλος), Δημητρίου (Φωτιάδης), Ζαχαρίου Δ. (Ποντίκης), Σαραντέας, Αιβατίδης, Κατσίκιας.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Μέμας, Χίκα, Σκουλουδάκης, Καρκάνιας, Φορτετσανάκης, Λαζαράκης, Μιτσάνι, Ντουρακόπουλος, Σαράγας, Δρακακάκης, Καστανάκης.

By | 2014-09-28T11:57:13+00:00 Σεπτέμβριος 28th, 2014|Ανακοινώσεις, Εφηβικό|0 Comments