ΕΚΑΝΕ ΤΟ 4 ΣΤΑ 4 ΠΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 5 ΣΤΑ 5 ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

/, Εφηβικό/ΕΚΑΝΕ ΤΟ 4 ΣΤΑ 4 ΠΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 5 ΣΤΑ 5 ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ 3-1 (Εφηβικό Β’ κατηγορία 2ος όμιλος – 4η αγωνιστική)

Έκανε το 4 στα 4 η ομάδα του εφηβικού του Κορυδαλλού και είναι πλέον μόνη πρώτη στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας του εφηβικού πρωταθλήματος της Ένωσης Πειραιά.

Η ομάδα του Λευτέρη Φελλά κέρδισε την δυνατή ομάδα των Σαλαμινομάχων με 3-1 που ήταν μέχρι εκείνη στιγμή μαζί στην 1η πρώτη θέση με 3 νίκες και θα πάει σήμερα στο Πέραμα να παίξει με την άλλη ομάδα που είναι αήττητη στον όμιλο τον Πυθαγόρα για να διεκδικήσει τη νίκη και να μείνει στην 1η θέση του ομίλου.

Η ομάδα των Σαλαμινομάχων αιφνιδίασε τους Κορυδαλλιώτες στο 5ο λεπτό με τον Τουμπαρίδη κάνοντας το 0-1. Ο Κορυδαλλός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τσόλη στο 25ο λεπτό και να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με γκολ του Ζένελι στο 37ο λεπτό. Αμφίρροπο το 2ο ημίχρονο με τον Κορυδαλλό να το “καθαρίζει” στο 65ο λεπτό με τον Σαραντέα με εύστοχο χτύπημα πέναλντι που κέρδισε ο Σταύρος Ζένελι.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μπούργιας με βοηθούς τους κ. Σφούνο και Γιώργη.

Ο Κορυδαλλός θα παίξει στο γήπεδο του Περάματος σήμερα στις 13:15 με τον Πυθαγόρα που είναι αήττητος με 2 νίκες και 2 ισοπαλίες και 7-1 τέρματα. Άλλη μία δυνατή μονομαχία για την ομάδα του Κορυδαλλού που ελπίζει να κάνει το 5 στα 5.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας Γ., Σωτηρόπουλος (Ζαχαρίου), Κιοσέ, Τσόλης, Ποντίκης, Γονής, Δημητρίου (Καραελευθερίου), Λαουλάκος, Σαραντέας (Παράσχος), Ζένελι (Μανδέκης), Κατσίκιας.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ : Μπουτάλης, Κωνσταντινίδης (Νικολάου), Ευαγγέλου Γ., Veizi, Αναστασόπουλος, Ευαγγέλου Γ., Παπαμιχαήλ (Γκίκας), Kolonjari, Σόφρας (Χειράκης), Τουμπαρίδης, Σεργίδης (Γκίνης).

By | 2014-11-01T09:33:29+02:00 1 Νοεμβρίου, 2014|Ανακοινώσεις, Εφηβικό|0 Comments