ΔΙΚΑΙΟ ΤΟ “Χ” ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

/, Ανδρικό/ΔΙΚΑΙΟ ΤΟ “Χ” ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

Αργοναύτης-ΑΟ Κορυδαλλός 0-0 (1η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Σ’ ένα μέτριο παιχνίδι στο γήπεδο του Μοσχάτου ο Αργοναύτης και ο ΑΟ Κορυδαλλός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0-0.

Ένα παιχνίδι κέντρου με ελαφρά καλύτερο τον Αργοναύτη στο 1ο ημίχρονο και αντίστοιχα τον Κορυδαλλό στο 2ο.

Την μεγάλη του ευκαιρία ο Αργοναύτης την έχασε στο 65ο λεπτό με τον Κοντάκο που νικήθηκε στο ανεπανάληπτο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα του Κορυδαλλού Γασπαρινάτο.

Αντίθετα ο Κορυδαλλός εκτός από το ένα δυνατό φάουλ του Τσιμιλιώτη που εξουδετέρωσε ο Μπαλωμένος έχασε την μεγάλη του ευκαιρία στο 93ο λεπτό μετά από κάθετη πάσα του Βέττα στον Χατζηλία,  ο τελευταίος σούταρε και ο Μπαλωμένος απέκρουσε σωτήρια κρατώντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο τελευταίο λεπτό.

Μες τη μετριότητα του παιχνιδιού μέτριος και ο διαιτητής κ. Τζιλίρης. Καλός ο βοηθός Τίκας και η κ. Καδιουράνη. Για τον βοηθό κ. Τίκα διαμαρτύρεται ο Αργοναύτης για σταμάτημα φάσης σαν οφσάιντ.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ : Μπαλωμένος, Αναγνώστου, Ράμος, Ψυλοπάτης, Ρενιέρης, Παραγυιός, Μαχαίρας (85’ Χαλκιόπουλος), Λιβανός, Γρυπάρης (51’ Κοντάκος), Σκαρπέλης (66’ Κούτσης), Αιβαλιώτης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Κουλουμπαρίτσης, Τσουκαλάς, Χονδρουδάκης, Ντέλιος, Μάρθας, Καστρινόπουλος (83’ Βέττας), Χαντζής, Λεκάκης (75’ Παγιαζήτης), Ευδαίμων (87’ Χατζηλίας), Τσιμιλιώτης.

By | 2014-10-12T22:57:05+03:00 12 Οκτωβρίου, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments