ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ……..

/, Ανδρικό/ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ……..

ΘΗΣΕΑΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-4 (3η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΑΟ Κορυδαλλός επί του μέχρι πρότινος αήττητου Θησέα (σε πρωτάθλημα και κύπελλο) με σκορ 4-0.

Η ομάδα του Κορυδαλλού που ευτύχησε να έχει σε καλή μέρα το σύνολο των παικτών του βρέθηκε να προηγείται από τα….αποδυτήρια. Ο Λεκάκης από τα δεξιά έβγαλε σέντρα και ο Παγιαζήτης που καραδοκούσε στο 2ο δοκάρι έκανε το 0-1 στα 50 δευτερόλεπτα.

Μετά την ψυχρολουσία των παικτών του Θησέα, πίεσαν τον Κορυδαλλό για την γρήγορη ισοφάριση κυρίως με στημένα αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν την μεγάλη φάση καθώς οι αμυντικοί του Κορυδαλλού και σε μία φάση ο Γασπαρινάτος μετά από σουτ του Βλαχουτσάκου Γ. απομάκρυναν την μπάλλα από την περιοχή τους.

Ο Κορυδαλλός μετά το τέταρτο ισσορόπησε το παιχνίδι και σε κρίσιμο σημείο του αγώνα έκανε το 0-2. Το ρολόι έδειχνε το 35ο λεπτό όταν ο Παγιαζήτης από αριστερά έβγαλε συρτή σέντρα και ο Βέττας που πετάχτηκε στο 1ο δοκάρι με προβολή έκανε το 0-2 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Θησέας μπήκε φουριόζος και έχασε τεράστια ευκαιρία στο 48ο λεπτό με τον Χαιρέτα Γ. που έστειλε την μπάλλα λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γασπαρινάτου.

Στο 58ο λεπτό ο Θησέας διαμαρτυρήθηκε  για πέναλντυ που δεν δόθηκε όπως υποστηρίζουν σε ανατροπή του Χαιρέτα Γ. από τον Τσουκαλά.

Στο 62ο λεπτό ο Παγιαζήτης δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλλα στα δίχτυα του “εξουδετερωμένου” Βλαχουτσάκου Ηλ. καθώς τον προλάβανε οι αμυντικοί του Θησέα.

Στο 70ο λεπτό νέες διαμαρτυρίες για πέναλντυ από τους παίκτες του Θησέα για χέρι του Ντέλιου με τον διαιτητή κ. Μαρινάκη να δίνει επιθετικό φάουλ πριν το πέναλντυ του Γεωργόπουλου για σπρώξιμο.

Στο 76ο λεπτό εξαιρετική προσπάθεια του Παγιαζήτη από τα αριστερά που σέντραρε στο σημείο του πέναλντυ με τον Λεκάκη να σηκώνεται στον αέρα και με “perfect” κεφαλιά να κάνει το 0-3 και να καθαρίζει στην ουσία το παιχνίδι για τον Κορυδαλλό.

Στο 82ο λεπτό ο Βέττας μετά από ασσίστ του Χατζηλία διαμόρφωσε το τελικό 0-4 βάζοντας το δεύτερο προσωπικό γκολ στον αγώνα.

Στον πάγκο σήμερα για τον Κορυδαλλό ήταν ο Λευτέρης Φελλάς αφού ο Μανώλης Πράσινος έχει μεταβεί στην Σύρο για το 40ημερο μνημόσυνο της μητέρας του.

Με παράπονα από τον Θησέα η διαιτησία του κ. Μαρινάκη καλοί οι βοηθοί κ.κ. Ζερβάκης και Σουγκλάκος.

ΘΗΣΕΑΣ : Βλαχουτσάκος Ηλ., Μπίνης (67’ Καλαιτζόγλου), Τσώνης (46’ Ντούκα), Κουκουβίνος, Χαιρέτας Δ., Μαθιουδάκης, Χαιρέτας Γ., Σουράνης, Γεωργόπουλος, Βλαχουτσάκος Γ. (79’ Μπαιραμπάς), Γιαννόπουλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Μαρμαρίδης, Τσουκαλάς (85’ Γιαντσίδης), Μωράκης, Ντέλιος, Μάρθας, Βέττας, Λεκάκης (83’ Αποστολόπουλος), Χατζηλίας, Ευδαίμων, Παγιαζήτης (84’ Καστρινόπουλος).

By | 2014-10-25T23:52:15+00:00 Οκτώβριος 25th, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments