/, Ανδρικό/ΓΛΙΤΩΣΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Ο ΛΕΚΑΚΗΣ – “ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ” Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΟΝ ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟ ΚΑΡΠΑΘΟΣ ΜΕ 5-1

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-5

(5η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Γλίτωσε τα χειρότερα ο επιθετικός του Κορυδαλλού Νάσος Λεκάκης. Ο Λεκάκης τραυματίστηκε στο 74ο λεπτό χαμηλά στον αστράγαλο. Όλοι φοβήθηκαν για κάταγμα καθώς ο πόνος που ένοιωθε ήταν αφόρητος. Ο γιατρός του αγώνα κ. Δημόπουλος έκανε τα απαραίτητα και ήρθε ασθενοφόρο, πήρε τον ποδοσφαιριστή και τον μετέφερε στην Αθηναική Mediclinic όπου του έγιναν όλες οι απαραίτητες εξετάσεις, οι οποίες δεν έδειξαν κάταγμα αλλά πρόβλημα στον σύνδεσμο που θα τον κρατήσει έναν με ενάμιση μήνα εκτός αγωνιστικών χώρων.

Όσο αναφορά το παιχνίδι ο Κορυδαλλός μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο δίνοντας την ευκαιρία στον Παντζιτζιφιακό Κάρπαθος να προηγηθεί στο 24ο λεπτό με τον Shehou μετά από ωραία προσπάθεια του Φράγκου από αριστερά και ασθενής απέκρουση του Γασπαρινάτου. Ο Κορυδαλλός ισοφάρισε στο 38ο λεπτό από απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ, από πλάγια, του Τσουκαλά και λάθος εκτίμηση της φάσης από τον τερματοφύλακα Mohamed. To 1-1 ήταν και το αποτελέσμα του ημιχρόνου.

Ο Κορυδαλλός προειδοποίησε το τι θα ακολουθήσει στο  2ο ημίχρονο στο 46ο λεπτό με ένα ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του κεντρικού αμυντικού Γιάννη Μωράκη μετά από κόρνερ όπου ο Μohamed έσωσε την ομάδα του. Στο 57ο λεπτό ο Μανώλης Πράσινος έκανε την κίνηση ματ στους αντιπάλους του παιρνόντας τον Λεκάκη σέντερ φορ και τον Βέττα πίσω από τον Λεκάκη ρίχνοντας στο παιχνίδι και τον Παγιαζήτη.

Στο 58ο λεπτό ενώ ο Κορυδαλλός ήταν σε θέση άμυνας ο Παγιαζήτης έβγαλε μπροστά την μπάλλα στον Λεκάκη που σε μία τρομερή μονομαχία με τον Μανωλάκη βγήκε κερδισμένος παρά τα συνεχόμενα φάουλ που του γίνοταν μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Mohamed κάνοντας το 1-2.

Καταιγιστικός ο Κορυδαλλός στο επόμενο 10λεπτο που πέτυχε άλλα 2 γκολ καθαρίζοντας εύκολα το παιχνίδι. Το πρώτο στο 61ο λεπτό όταν ο Βέττας έβγαλε κάθετη στο Τσιμιλιώτη που κινήθηκε σωστά μπήκε στην περιοχή σούταρε και έκανε το 1-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Το 1-4 έγινε στο 66ο λεπτό όταν ο Παγιαζήτης πέρασε από τα αριστερά έβγαλε στον Λεκάκη που απέφυγε δύο αντιπάλους και πλάσαρε στην γωνία του Mohamed. Το γκολ το αφιέρωσε στον Νικολάτο όπου την Δευτέρα θα υπηρετήσει την “μαμά πατρίδα”.

Στο 87ο λεπτό ο Παγιαζήτης ανατράπηκε από τον Κυτέα και ο κ. Φουρναράκης έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Παγιαζήτης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλντυ κάνοντας το 1-5. Το γκολ πανηγυρίστηκε απ’ όλη την ομάδα πάνω από τον τραυματία Λεκάκη όπου ήταν στο φορείο περιμένοντας το ασθενοφόρο.

Με το αποτέλεσμα αυτό ο Κορυδαλλός πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα Αστέρα Κερατσινίου-Αστέρα Νικαίας για να δει αν θα πάει στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Αστέρα Νικαίας χαιρόμενος την μοναξιά της κορυφής ή θα είναι συγκάτοικοι δίνοντας στο ντέρμπι μία “άγρια ομορφιά”.

Καλός ο κ. Φουρναράκης όπως η κα Καδιουράνη και ο κ. Φαγκρίδας.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ : Mohamed A., Meky Omar Mohamed, Κυτέας (82’ Τσετσώνης, Μανωλάκης, Προδρομίδης Σ., Προδρομίδης Δ., Φράγκος (90’ Αντωνιάδης), Λεμονής (75’ Morina), Κωνσταντίνου, Shehu, Λαδιας.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Μαρμαρίδης, Τσουκαλάς, Μωράκης, Ντέλιος, Μάρθας, Βέττας (71’ Νικολάτος), Λεκάκης (76’ λ.τρ. Μπουλές), Χατζηλίας (57’ Παγιαζήτης), Αποστολόπουλος, Τσιμιλιώτης.

By | 2014-11-08T22:51:27+02:00 8 Νοεμβρίου, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments