ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΡΘΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

/, Ανδρικό/ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΡΘΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ  6-2 (26η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Με τίποτα δεν μπορούσε να χαλάσει την γιορτή του ΑΟ Κορυδαλλός χθες στο ΔΑΚ Κορυδαλλού ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας.

Οι παίκτες του Σίμου Καραγιαννίδη που είναι αήττητος από την μέρα που ήρθε στην ομάδα (17 αγώνες-11 νίκες/6 ισοπαλίες) μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι και συγχρόνως να βοηθήσουν τον Ιωσήφ Χατζηλία να βγει πρώτος σκόρερ στον Α’ όμιλο αλλά και στην Β’ κατηγορία. Το πρώτο έγινε καθώς στο ημίχρονο το σκορ ήταν 4-1 και τίποτα δεν έδειχνε ότι μπορεί ο Φοίνικας να ανατρέψει το σκορ στο 2ο ημίχρονο ενώ για το δεύτερο θα περιμένουμε μέχρι τις 18:50 σήμερα για να δούμε αν ο Da Costa της Κύπρου Κορυδαλλού και ο Πρίντεζης του ΑΟ Καραβάς θα μπορέσουν να πετύχουν 4 γκολ σε Θησέα και Ένωση Α.Α. Ρέντη αντίστοιχα και να φθάσουν τα 23 γκολ καθώς με τα 2 που πέτυχε ο Χατζηλίας χθες πήγε στα 22 τέρματα.

Ο Κορυδαλλός προηγήθηκε στο 9’ με το Τσιμιλιώτη για να ισοφαρίσει στο 14’ ο Σαλλής με ωραίο διαγώνιο σουτ. Ο Βέττας μετά από σέντρα του Χαντζή έκανε το 2-1 στο 20’ για να κάνει το 3-1 ο Χατζηλίας μετά από ωραία ασσίστ του Λεκάκη στο 24’.

Στο 29’ ο Χαντζής εκτέλεσε κόρνερ ο Βέττας έπιασε την κεφαλιά η μπάλα χτύπησε επάνω στον Χρηστάκη και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στο 2ο ημίχρονο ο Μωράκης έκανε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Σαλλής μειώνοντας το σκορ στο 65’ σε 4-2. Στο 71’ ακούστηκε ένα “μπουμ” από τα πόδια του Χαντζή και η μπάλα βρέθηκε στο “Γ” της εστίας του πολύ καλού χθες Γιώτη κάνοντας το σκορ 5-2. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε  ο Ιωσήφ Χατζηλίας στο 90’ μετά από μπαλιά “πάρε-βάλε” του αρχηγού του Κορυδαλλού Λευτέρη Ευδαίμων.

Πολύ καλός ο κ.Σκαλτσής όπως και οι βοηθοί του Γκολές και Στεργίου

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Γασπαρινάτος, Βέττας (50’ Παγιαζήτης), Πύρρος (59’ Τσουκαλάς), Μωράκης, Ντέλιος, Πούλιας, Χαντζής, Τσιμιλιώτης (68’ Αποστολόπουλος), Λεκάκης, Ευδαίμων, Χατζηλίας.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ : Γιώτης, Βορδώνης, (80’ Μισυρλής), Μπεναβίδης, Μαυροειδής, Χρηστάκης, Κολλυρόπουλος, Σαλλής, Λεβαντής (65’ Μιντσινίγος), Αγοργιανίτης, Περάμαντζης (70’ Νικηφόρος), Καλύβας.

By | 2015-05-03T12:27:00+03:00 3 Μαΐου, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments