ΑΤΥΧΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΟΥ – ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΜΕ 2-0

/, Ανδρικό/ΑΤΥΧΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΖΑΧΑΡΙΟΥ – ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΜΕ 2-0

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 2-0 (16η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορία Πειραιά)

Δίκαιη νίκη του Κερατσινίου επί του Κορυδαλλού με 2-0 δίχως στην ουσία όμως να κάνει κάποια ευκαιρία σ’ όλο το παιχνίδι καθώς υπήρχε σωστή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων.

Το Κερατσίνι είχε την καθολική υπεροχή και την κυκλοφορία της μπάλας στο παιχνίδι ιδίως στο πρώτο ημίχρονο που ήταν συντριπτική με τον Κορυδαλλό να μην μπορεί σε κανένα σημείο του α΄ημιχρόνου να μπορεί να κρατήσει την μπάλα στα “πόδια” του και να απειλήσει τους γηπεδούχους.

Ο Κορυδαλλός ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει το Κερατσίνι με την  μοναδική ευκαιρία να την έχει στο 79’ μετά το δεύτερο γκολ του Κερατσινίου όταν ο Δημόπουλος βρέθηκε απέναντι από τον Φρατζεσκάκη με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να βγαίνει νικητής.

Το Κερατσίνι απειλούσε από στημένες  φάσεις από τις οποίες ήρθαν και τα δύο γκολ από τον Νίκο Μαριόλη στο 36’ και το 78’ που μετά από ωραίες εκτελέσεις φάουλ, στο πρώτο σκόραρε με προβολή και στο δεύτερο με γυριστή κεφαλιά.

Για άλλη μία χρονιά ο μεγάλος άτυχος είναι ο Γιάννης Ζαχαρίου που σε μία μονομαχία στο 13’ έπεσε άσχημα στο έδαφος και χτύπησε τον αγκώνα του. Μεταφέρθηκε στο “Metropolitan” νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε κάταγμα και αύριο θα κάνει εγχείρηση.

Ο ΑΟ Κορυδαλλός ευχαριστεί τον γιατρό του αγώνα κ. Λιάσκο για τη βοήθεια και τις οδηγίες που έδωσε για τον τραυματισμό του Γιάννη Ζαχαρίου.

Καλή η διαιτησία του κ. Πότογλου και των βοηθών του κα Κουτσουμπού και του κ. Σουγκλάκου.

Το Δ.Σ. του Κορυδαλλού ευχαριστεί τη διοίκηση του Κερατσινίου για την άψογη φιλοξενία της.

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ : Φρατζεσκάκης, Αγγελάκης, Σκορδίλης, Μαριόλης Γ., Βαττής (82΄ Ροδουσάκης), Σιδέρης, Μάλλης (70΄Γκέκας), Γκιάτης, Μαριόλης Ν., Λάλας (52΄Αντωνίου), Κουρκούτης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Τριανταφύλλου, Lala, Ζαχαρίου (15΄λ.τρ. Γιαννιώτης), Μέξης, Ντέλιος, Μάρθας, Τσιμιλιώτης (70΄Βλαντής), Πούλιας (60΄Μίχας), Χανιώτης Λ., Δημόπουλος, Βυργιώτης.

By | 2016-01-17T21:43:28+00:00 Ιανουάριος 17th, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments