ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-4

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-4

Πρώτη νίκη στα φιλικά έκανε ο Κορυδαλλός αφού επικράτησε του Αστέρα Νικαίας με 4-1 στο γήπεδο Νικαίας.
Σ’ ένα καλό παιχνίδι με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες ο Δημήτρης Αλειφεράκης χρησιμοποίησε γι άλλη μία φορά δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.
Ο Κορυδαλλός προηγήθηκε με τον Μαξούρη στο 8′ μετά από πολύ ωραία προσπάθεια του Φωτιάδη όπου έδωσε δεξιά στον Γερογιάννη με τον τελευταίο να βγάζει ψηλοκρεμαστή σέντρα και τον σκόρερ του Κορυδαλλού να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνοντας το 0-1 . Ο Αστέρας πήγε να ισορροπήσει το σκορ στο 25′ με πέναλτ που κέρδισε ο Βελαλόπουλος από τον Λάζο αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Δερβένης απεκρούστηκε από τον Γιώργο Κατσικώστα που έπεσε στην δεξιά του γωνία και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.
Ο Αστέρας ισοφάρισε στο 30′ με τον Σωπιάδη στέλνοντας τις δύο ομάδες με το 1-1 στα αποδυτήρια.
Στο 2ο ημίχρονο παρόλο που ο Δημήτρης Αλειφεράκης δεν έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας ο Κορυδαλλός πέτυχε 3 γκολ και πήρε την πρώτη του νίκη στα φιλικά.
Στο 65′ μετά από ασσιστ του Χατζηανδρέου ο Γκανίδης έκανε το 1-2 με τον νεοαποκτηθέντα Χιώτη να έχει δοκάρι στο 75′ και μετά από ωραία πάσα του τελευταίου ο Γκανίδης στο 82′ έκανε το 1-3. Το σκορ έκλεισε και πάλι ο Γκανίδης που έκανε το 1-4 στο 91′ κάνοντας το χατ-τρικ.
Το επόμενο φιλικό του Κορυδαλλού είναι την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου στο Π. Νικολαιδης στις 18:45.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (α’ ημίχρονο) : Κατσικώστας, Φωτιάδης, Λάζος (25′ Κατσάνος), Κουγιουμτζόγλου, Καραντινός, Αγγειάδης, Κατσίκιας, Γερογιάννης, Μακρής, Μαξούρης, Φιλιππάκος (25′ Κωνσταντάτος).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ (β’ ημίχρονο) : Σκυλάς, Πετρίδης, Μαυροκέφαλος, Δερμεντζόγλου, Θηραίος, Παπαφώτης, Ζαμπέτης, Χιώτης, Κοντονίκας, Χατζηανδρέου, Γκανίδης.

By | 2018-09-16T10:10:12+00:00 Σεπτέμβριος 15th, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments