ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ε(Χ)ΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

/, Ανδρικό/ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ε(Χ)ΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 2-2  (14η αγωνιστική 1ου ομίλου Β’ κατηγορίας Πειραιά)

Δύο φορές προηγήθηκε ο Κορυδαλλός και δύο φορές ισοφαρίστηκε από τον Αργοναύτη. Με την ισοπαλία που έφεραν οι δύο ομάδες οι μεν Κορυδαλλιώτες έμειναν πίσω από την Κύπρο Κορυδαλλού (1η) 8 βαθμούς, από τον Θησέα (2ος) 4 βαθμούς και από τον Αστέρα Νικαίας (3ος) 2 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Αργοναύτη εκτός ότι έμεινε πίσω από την 2η προνομιούχο θέση 11 βαθμούς είναι μέχρι στιγνής και εκτός τετράδας play-off.

Στο παιχνίδι τώρα ο Κορυδαλλός μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 1-0 στο 4ο λεπτό με κεφαλιά του Χατζηλία μετά από σέντρα του Τσουκαλά.

Στο 8ο λεπτό ο Αργοναύτης ζήτησε πέναλντι σε ανατροπή του Σκαρπέλη από τον Μωράκη με τον κ. Λυτρίβη που ήταν σε κακή μέρα να αφήνει την φάση. Στο 16ο λεπτό ο Σκαρπέλης προσπάθησε να “κρεμάσει” τον Τριανταφύλλου με τον τερματοφύλακα του Κορυδαλλού να σώζει την εστία του. Στο 17ο λεπτό η κακή συνεννόηση του Τριανταφύλλου με τον Μωράκη έδωσε την ευκαιρία στον Σκαρπέλη να κάνει το 1-1 με έξοχο πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα του Κορυδαλλού.

Στο 31’ στο εκτός φάσεως χτύπημα του Κούβαρη στον Ζαχαρίου ο κ. Λυτρίβης έδωσε την κίτρινη αντί για την κόκκινη κάρτα όπως ορίζουν οι κανονισμοί στον παίκτη του Αργοναύτη.

Στο 37ο λεπτό από την πίεση των επιθετικών του Κορυδαλλού και το κλέψιμο της μπάλλας έδωσε την ευκαιρία στον Χαντζή να κάνει σέντρα ακριβείας στον Μαρμαρίδη που στην κίνηση με ωραίο πλασέ έδωσε το προβάδισμα πάλι στους Κορυδαλλιώτες. Στο 43’ με φάουλ που ανακάλυψε ο κ. Λυτρίβης έδωσε την ευκαιρία στον Λιβανό με κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Σκαρπέλη να γίνει το 2-2.

Στο 52’ σε νέο σουτ του Σκαρπέλη ο Τριανταφύλλου έδιωξε σε κόρνερ. Στο 54’ ο Αιβαλιώτης σούταρε από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλλα στο πάνω μέρος της συμβολής των δοκαριών του Κορυδαλλού.

Στο 55ο λεπτό ο Κ. Λυτρίβης έδωσε φάουλ στον Παραγυιό γιατί χρησιμοποίησε το χέρι του για το κοντρόλ της μπάλλας χωρίς όμως να δώσει κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη.

Στο 68’ ο Σκαρπέλης σούταρε και έστειλε την μπάλλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τριανταφύλλου ενώ ο ίδιος παίκτης στο 75’ τροφοδότησε τον Λιβανό που από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τριανταφύλλου.

Στο 83’ έγινε η φάση του αγώνα. Ο Γιαντσίδης εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά κοντά στην γραμμή του αράουτ, ο Χατζηλίας πέτυχε γκολ ο βοηθός κ. Κεφαλιάκος έτρεξε προς την σέντρα αλλά ο κ. Λυτρίβης έδωσε φάουλ επάνω στον τερματοφύλακα του Αργοναύτη Καρυστινό. Τώρα ποιος έκανε φάουλ στον τερματοφύλακα του Αργοναύτη; Ο κ. Λυτρίβης είπε το Νο3 του Κορυδαλλού δηλαδή ο Γιαντσίδης ο παίκτης που εκτέλεσε το φάουλ. Απίστευτο και όμως διαιτητικό!!!! Για την ιστορία επάνω στον τερματοφύλακα του Αργοναύτη όπως δείχνει και το video του αγώνα έχει πέσει ο συμπαίκτης του, ο Λιβανός!!!!!

Στο 92’ ο Ντέλιος είχε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη με σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Καρυστινός έσωσε την ομάδα του.

Σε πολύ κακή μέρα ο κ. Λυτρίβης από τον οποίο έχουν πολλά παράπονα και οι δύο ομάδες ενώ καλή ήταν η κα Τζίκα όπως καλός ήταν και ο κ. Κεφαλιάκος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Ζαχαρίου (83’ Βουτσινάς), Γιαντσίδης, Μωράκης, Ντέλιος, Μαρμαρίδης, Χαντζής, Τσουκαλάς (73’ Αποστολόπουλος), Παγιαζήτης, Ευδαίμων (63’ Λεκάκης), Χατζηλίας.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ : Καρυστινός, Αναγνώστου, Ψυλοπάτης, Κούβαρης (32’ Λαδικός), Νερσεσιάν, Παραγυιός, Μητσάκος (70’ Αρχοντίδης), Ροκάκης (80’ Κοντάκος), Αιβαλιώτης, Σκαρπέλης, Λιβανός.

By | 2015-01-19T00:19:58+00:00 Ιανουάριος 19th, 2015|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments