ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΥ

/, Ανδρικό/ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΥ

ΑΟ Κορυδαλλός-Περαμαικός 0-4 (3ος γύρος Κυπέλλου Πειραιά “Γ. Ξηράκης”)

Ο Κορυδαλλός έπαιξε καλά για 30 λεπτά δηλαδή μέχρι να δεχτεί το γκολ στο 27’ από τον Δεμερτζή. Μάλιστα η ομάδα του Κορυδαλλού είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με τον Βέττα αλλά δεν τα κατάφερε.

Στην ουσία όλα τελείωσαν στο 45’ μετά από ωραία προσπάθεια του Κωνσταντίνου από τα δεξιά όπου έβγαλε τη σέντρα και ο Μαυράκης έκανε το 0-2 στέλνοντας τις ομάδες μ’ αυτό το σκορ στα αποδυτήρια στο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο χωρίς ψυχολογία η ομάδα του Κορυδαλλού δεν έφερε αντίσταση στους Περαματιώτες που με σκόρερ τον Μανουλίδη στο 67’ και τον Διακάκη στο 76’ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

Οι άτυχοι του αγώνα ήταν ο Μητσάκος από τον Κορυδαλλό και ο Παπακαδολούκας από τον Περαμαικό όπου σε κόντρα τους τραυματίστηκαν στο 68’ και βγήκαν εκτός αγώνα αφήνωντας τις ομάδες με 10 παίκτες καθώς οι Κορυδαλλιώτες είχαν κάνει τις τρεις αλλαγές (3 λεπτά πριν είχε μπει ο Μητσάκος) και οι Περαματιώτες δεν είχαν άλλον παίκτη στον πάγκο.

Χωρίς προβλήματα η διατησία των Χατζηγιάννη, Γωργακόπουλου και Συκουτρη.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Τριανταφύλλου, Κουλουμπαρίτσης, Τσουκαλάς (46’ Μπουλές), Μωράκης, Ντέλιος, Μάρθας, Βέττας (58’ Λεκάκης), Ευδαίμων, Χατζηλίας (65’ Μητσάκος), Παγιαζήτης, Καστρινόπουλος.

ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ : Μειμάρογλου, Τζιώτης, Φλέγκας (65’ Διακάκης), Μπάκας, Κοσολάποβ (55’ Παπαθανασάκης), Παπακαδολούκας Π., Δεμερτζής, Μανουλίδης, Κωνσταντίνου, Φωτεινάκης, Μαυράκης.

By | 2014-10-16T12:15:17+03:00 16 Οκτωβρίου, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments