//ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ-ΑΙΓΙΝΑΣ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ

Άνετα η Προοδευτική κέρδισε τον ΑΟ Κορυδαλλό με 5-0 για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ κατηγορίας Πειραιά.

Ο Κορυδαλλός κράτησε για τα πρώτα 27 λεπτά τους παίκτες της Προοδευτικής μακριά από την εστία του αλλά το διάστημα 27’-38’ υπήρξε εφιαλτικό καθώς δέχτηκε τα 4 από τα 5 γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Μπελέρης στο 27’ με τον Γιακούπι στο 29’ με πέναλτι (ανατροπή Ποτουρίδη από Lala) να κάνει το 2-0. Στο 33’ ο Μπελέρης έκανε το 3-0 με τον Παπανικόλα στο 38’ να κάνει το 4-0.

Στο 2ο ημίχρονο η Προοδευτική κατέβασε ταχύτητα πέτυχε το 5-0 στο 50’ με τον Τουρνά κάνοντας το 8 στα 8 την κατηγορία και με τέρματα 26-0.

Πολύ καλός ο διαιτητής κ. Κωνσταντόπουλος όπως και οι βοηθοί του κ.κ. Χαλβατζάκος και Γκολές.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ : Μένιος, Κουσούρης, Σαμαράς, Ζίζηλας (75’ Μύρκος), Παπανικόλας, Ανδράλας (55’ Δουγιέκος), Γιακούπι (51’ Φασίλης), Μπελέρης, Ποτουρίδης, Τουρνάς, Δηλαβέρης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟς : Τριανταφύλλου, Καρακώστας, Ζαχαρίου (58’ Τσουκαλάς), Μέξης, Lala, Χανιώτης Αρ., Παγιαζήτης (51’ Βέττας), Πούλιας, Χανιώτης Λ., Δημόπουλος (55’ Βυργιώτης), Κυλίτσης.

Αύριο στις 15:00 ο Κορυδαλλός θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Σαρωνικός-Αίγινας στο γήπεδο της Αίγινας με τον Κορυδαλλό να ψάχνει τη νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές (1 ισοπαλία 4 ήττες).

By | 2015-11-21T22:04:16+02:00 21 Νοεμβρίου, 2015|Μη κατηγοριοποιημένο|0 Comments