/, Ανδρικό/ΑΕ Ολυμπιάδας / Μαύρου Αετού – ΑΟ Κορυδαλλός 3-1 / Κακός τραυματισμός του Γιάννη Ζαχαρίου του Κορυδαλλού

Άτυχος ο 19χρονος αμυντικός του Κορυδαλλού που στο 28ο λεπτό σε σύγκρουση με τον Λόη έπαθε κάταγμα του σκαφοειδούς στο δεξί χέρι και έβαλε γύψο που θα τον έχει τουλάχιστον για ενάμιση μήνα. Ο αμυντικός του Κορυδαλλού στο περσινό αγώνα του 1ου γύρου με τον Αργοναύτη στις 17/11/2013 έπαθε συντριπτικό κάταγμα στον καρπό στο αριστερό χέρι όπου και έκανε εγχείριση για να ξεπεράσει τον τραυματισμό.

Όσο αναφορά για το φιλικό παιχνίδι οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα ενώ οι παίκτες να ξεμουδιάσουν καθώς ήταν το πρώτο φιλικό που έκαναν.

Ανώτερη στο περισσότερο διάστημα η ομάδα του Δημήτρη Βουτσινά και κυρίως στο 2ο ημίχρονο όταν μπήκαν μέσα ο Πέρρος και ο νεοφερμένος στην ομάδα Παναγιώτης Αχλαδιώτης που έκαναν πράγματα και θάματα.

Οι προπονητές του Κορυδαλλού Μανώλης Πράσινος και Λευτέρης Φελλάς χρησιμοποίησαν 21 παίκτες που είχαν στην διάθεση τους και κατέβασαν την ομάδα με 4-4-2 και στα δύο ημίχρονα όπου μόνο ο Γιάννης Μωράκης έπαιξε σ’ όλο το παιχνίδι. Στο 1ο ημίχρονο ξεκίνησαν με τερματοφύλακα τον Τριανταφύλλου, στην άμυνα δεξιά ο Ζαχαρίου όπου στο 28ο λεπτό μπήκε στη θέση του ο Χονδρουδάκης, αριστερά ήταν ο Κουλουμπαρίτσης και στο κέντρο της άμυνας οι Μωράκης , Συρίγος. Στο κέντρο ήταν οι Αποστολόπουλος, Ευδαίμων, Τσιμιλιώτης, Κατσρινόπουλος και μπροστά οι Λεκάκης, Χατζηλίας.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξε τερματοφύλακας ο Νίκος Κατσικώστας, δεξιά στην άμυνα ο Κουλουμπαρίτσης στο 56’ στη θέση του μπήκε ο Μπουλές, αριστερά ο Τσουκαλάς στο κέντρο της άμυνας ο Μωράκης και Χονδρουδάκης, στο κέντρο οι Χαντζής, Βέττας, Μητσάκος και Λέλης και οι δύο της επίθεσης ήταν οι Παγιαζήτης και Σαραντέας.

Οι προπονητές του Κορυδαλλού ήταν ευχαριστημένοι από την προσπάθεια των παικτών τους και φυσικά όπως τόνισαν το σκορ δεν παίζει καμία σημασία.

Ο Λευτέρης Φελλάς δήλωσε στο site της ομάδας “ Παρά την πολύ ζέστη αλλά και την κούραση των ποδοσφαιριστών από την επίπονη προετοιμασία, όλοι έδειξαν διάθεση και όρεξη και αυτό είναι το σημαντικό”.

Ο Μανώλης Πράσινος δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών και ότι έχουμε πολύ δουλειά να κάνουμε σ’ όλους τους τομείς ώστε η ομάδα να είναι έτοιμη για την πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας.

Για την ιστορία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29’ με τον Διάκο και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 70’ με τον Πέρρο. Στο 75’ ο Παγιαζήτης μείωσε σε 2-1 για να γίνει το 3-1 στο 80’ με πέναλντι από τον Μιχαλα. Τα ημίχρονα ήταν των 40 λεπτών.

By | 2014-09-05T07:12:38+00:00 Αύγουστος 31st, 2014|Ανακοινώσεις, Ανδρικό|0 Comments