ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΣΤΟ 85′ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΣΤΟ 85′ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ 1-2 (3η αγωνιστική 1ου ομίλου Α’ κατηγορία Πειραιά)

Πήγε να κάνει την ολική ανατροπή ο Κορυδαλλός στο 2ο ημίχρονο αλλά η Χαραυγή με γκολ του Ηλιόπουλου στο 85′ “έκλεψε” τη νίκη και έκανε το 3 στα 3 μένοντας μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας.
Με τον Στάθη Φουρίκη στον πάγκο του ο Κορυδαλλός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας την ευκαρία στο 2′ όταν ο Μακρής σούταρε απ’ έξω από την περιοχή και έδωσε την ευκαιρία στον Ροκανά να απεκρούσει στην γωνία του. Η Χαραυγή ανταπέδωσε την ευκαιρία στο 16′ όταν από το ύψος του πέναλτι ο Αβανίδης έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.
Ο Ροκανάς στο 21′ έκανε μία σπουδαία επέμβαση σε σουτ του Ζαχαρίου για να έρθει το γκολ της Χαραυγής στο 34′ με τον Πεκώφ με διπλή προσπάθεια αφού το πρώτο σουτ απέκρουσε ο Κατσικώστας.
Φουριόζα η Χαραυγή στο 2ο ημίχρονο είχε δοκάρι με τον Miftari στο 48′. Ο Κορυδαλλός από εκείνο το σημείο παίζοντας παθιασμένα πήρε μέτρα στο γήπεδο βάζοντας την μπάλα “κάτω” και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο ισοφάρισε με πολύ ωραίο σουτ του Γκανίδη στο 71′ μετά από πάσα του Σωτηρόπουλου και λίγο έλειψε στο 75′ να κάνει την ολική ανατροπή όταν ο Αγγειάδης έβγαλε σέντρα από τα δεξιά ο Μακρής έπιασε καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Ροκανάς ήταν εκεί απεκρούοντας την μπάλα σε κόρνερ με υπερένταση.
Μοιραία στο 85′ ήρθε η ήττα για του Κορυδαλλιώτες όταν ο Ηλιόπουλος βρέθηκε στο 2ο δοκάρι μόνος του σπρωχνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κατσικώστα κάνοντας το 1-2.
Εξαιρετικός γι άλλη μία φορά ο κ. Ορφανός όπως και οι κ.κ Γκολές και Σγουράκης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Ζαχαρίου (46′ Μαξούρης (65′ Σαραντέας)), Καραντινός, Κουιμτσίδης, Δερμεντζόγλου, Παπαφώτης, Αγγειάδης, Ούγκρης, Σωτηρόπουλος, Μακρής, Γκανίδης.

ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ : Ροκανάς, Ξηρογιάννης, Χουριέτ (58′ Δοξακόπουλος), Παπανικολάου, Τούρλος, Αβανίδης, Φασιλής (46′ Miftari),Zhupa (70′ Καρβούνης), Γρούνης, Ηλιόπουλος (89′ Χριστοδούλου), Πεκώφ.

By | 2018-10-21T17:24:21+00:00 Οκτώβριος 21st, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments