ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ….ΕΝΑΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΠΟΥ….ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ….ΕΝΑΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΠΟΥ….ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 1-0 (2η φάση κυπέλλου Πειραιά «Μιλτιάδης Μαρινάκης»)

Κρίμα και άδικο – έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι –  για τον αξιόμαχο Κορυδαλλό που έφυγε ηττημένος από το “κλουβί” από την Δόξα Πειραιά με σκορ 1-0 και αποκλείστηκε από τον 3ο γύρο του κυπέλλου Πειραιά “Μιλτιάδης Μαρινάκης”.

Στο σημερινό παιχνίδι ο Κορυδαλλός στάθηκε καλά στο α’ ημίχρονο που κατάφερε να μην δεχτεί κάποια σοβαρή φάση η εστία του Κατσικώστα αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ούτε και αυτός επιθετικά παρά μόνο στο 25’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαντζή που για λίγο δεν πρόλαβε ο Βασιλόπουλος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα της Δόξας. Στη συνέχεια της φάσης μετά από κόρνερ οι αμυντικοί της Δόξας πήραν την “μπουκιά” από το…κεφάλι του Λεκάκη κρατώντας το μηδέν στην άμυνα.

Η Δόξα απείλησε με ένα αδύναμο σουτ του Καλύβα στο 34’ όπου μπλόκαρε ο Κατσικώστας.

Στο β’ ημίχρονο η Δόξα ανέβασε την απόδοση της και πίεσε την άμυνα του Κορυδαλλού κυρίως από στατικές φάσεις που έδιναν πολύ εύκολα οι παίκτες του Δημήτρη Αλειφεράκη χωρίς όμως να κάνουν και πάλι την μεγάλη φάση.

Στο 59’ ο Παπαϊωάννου έστειλε την μπάλα λίγο άουτ ενώ στο 66’ μετά από βαθιά μπαλιά ο Θωμάς δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά τον Κατσικώστα που μπλόκαρε την μπάλα.

Στο 70’ η Δόξα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Καρδάση, ένα πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γκοντόλια.

Η Δόξα έχασε νέα ευκαιρία στο 85’ με σουτ του Γκοντόλια που απέκρουσε στην γωνία του ο Κατσικώστας.

Ο Κορυδαλλός είχε την μεγάλη ευκαιρία να πάει το παιχνίδι στην παράταση στο 94’ με τον Λίτσο, όταν βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση μόνος του στο 2ο δοκάρι μετά από φάουλ του Χαντζή αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.

Εξαιρετικός ο διαιτητής κ. Ιωαννίδης όπως και οι βοηθοί του Γεωργακόπουλος και Περδικούρης.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ : Κωνσταντινίδης, Καραμαδούκης, Φλεβαράκης, Καρλές, Παπαϊωάννου Γ., Βεκρής, Cati (72’ Πικραμένος), Καλύβας (88′ Καραμπίνης), Θωμάς (85′ Γαλανομάτης), Γκοντόλια, Merko.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Καρδάσης (78’ Δημητρίου), Βαρδής, Τσόλης, Λίτσο, Ζαμπέτης, Χαντζής, Καραπετσάνης, Λεκάκης, Χατζηελευθερίου, Βασιλόπουλος (61’ Κατσουμπής).

By | 2016-09-17T23:08:25+00:00 Σεπτέμβριος 17th, 2016|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments