ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΟΤΙ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ 4-2

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΟΤΙ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΜΕ 4-2

Άλλη μία νίκη, την 4η  ( με Ν. Ευγενείας 3-0, Αετό Κορ. 1-0, Αστέρας Νικ, 2-0 ενώ έχει δύο ισοπαλίες με ΑΕ Μοσχάτου 0-0 και Καραβά 0-0),  έκαναν οι “μπέμπηδες” του Κορυδαλλού επί της Ένωσης Α.Α. Ρέντη με σκορ 4-2.

Σε μία μέρα που οι Κορυδαλλιώτες του Δημήτρη Αλειφεράκη ήταν κακοί αγωνιστικά κατάφεραν και “έβγαλαν” αντίδραση καθώς είδαν για πρώτη φορά στα φιλικά να παραβιάζεται η εστία τους και μάλιστα νωρίς στον αγώνα στο 9ο λεπτό με γκολ του Φιλόπουλου.

Δύο φορές (33’ και 41’) ο “Ταύρος” Νάσος Λεκάκης παραβίασε τα αντίπαλα καρέ και έφερε τούμπα το σκορ και ο Κορυδαλλός προηγήθηκε με 2-1. Η Ένωση ισοφάρισε πριν λήξη του 1ο ημιχρόνου (43’) πάλι με τον Φιλόπουλο.

Στο ίδιο μοτίβο και το 2ο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να χάνουν εκατέρωθεν ευκαιρίες με τους Κορυδαλλιώτες όμως να πετυχαίνουν 2 γκολ και να παίρνουν τη νίκη. Τα γκολ πέτυχαν ο Γκανίδης στο 55’ μετά από έξοχη μπαλιά του Χαραλάμπους και ο Φωτιάδης στο 71’.

Οι Κορυδαλλιώτες στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους στο παιχνίδι Κυπέλλου το επόμενο Σαββατοκύριακο με τον ΑΣ Ποντίων.

Ο ΑΟ Κορυδαλλός έπαιξε με τους Κατσικώστα Γ. (46’ Κουλούρης), Topi G., Ζαχαρίου Γ., Πετρίδης Γ., Δερμεντζόγλου Σπ. (46’ Τσέκερης Π.), Ζαμπέτης Αλ. (51’ Νομικός Γ.), Λεκάκης Ν. (46’ Χαραλάμπους Π.), Ευδαίμων Λ. (46’ Σαραντέας Π.), Γκανίδης Σπ. (60’ Φωτιάδης Π.), Χατζηελευθερίου Γ. (46’ Μπλέντζος Δ.), Στριγκώνης Γ.

Τραυματίες είναι ο Λευτέρης Αθανασίου και ο Νίκος Νούχο ενώ ο Πάρης Σκυλάς δεν χρησιμοποιήθηκε.

By | 2017-09-10T17:50:07+00:00 Σεπτέμβριος 10th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments