ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ 1-1 (17η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Στο ίδιο έργο θεατές βρέθηκαν οι φίλαθλοι στο γήπεδο του Κορυδαλλού αφού για άλλη μία φορά ο Κορυδαλλός έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ και δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς ανάσας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος μένοντας για δεύτερη αγωνιστική στην τελευταία θέση.
Οι «ερυθρόλευκοι» του Κορυδαλλού προηγήθηκαν με τον Μάριο Πετράκη στο 25′ με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Γαλαίο να απεκρούει στην αρχή της φάσης σουτ του Τopi.
Η Ελλάς έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 38′ με τον Χατζημιχάλη με σουτ που έκανε στη γωνία του ο Κατσικώστα που έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ.
Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Γκανίδης δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Πετράκη για να στείλει την ομάδα του με μεγάλο πλεονέκτημα στα αποδυτήρια.
Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου η Ελλάς είχε την πρωτοβουλία του αγώνα χωρίς όμως να απειλήσει με τους Κορυδαλλιώτες μετά το 55′ να ισορροπόύν το παιχνίδι και να χάνουν ευκαιρίες με Στριγκώνη στο 59′, τον Πετράκη στο 60′ και μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 73′ με του σουτ του Γκανίδη από το ύψος του πέναλτι που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Γαλαίος και στη συνέχειας της φάσης ο Ευδαίμων σούταρε χτυπώντας η μπάλα σε αμυντικό φεύγοντας η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.
Μοιραία ήρθε ι σοφάριση από την Ελλάς Ποντίων με κεφαλιά του Ζιώγα μετά από σέντρα του Ηλιάδη.
Ο Κορυδαλλός πίεσε και έχασε πάλι μεγάλη ευκαιρία με τον Γκανίδη στο 90′ του αγώνα.
Την επόμενη αγωνιστική ο Κορυδαλλός θα παίξει με την Θύελλα Μοσχάτου στο Μοσχάτο.
Εξαιρετικός ο διαιτητής κ. Μπαλαχούτης όπως και οι βοηθοί του κ.κ. Σγουράκης και Μηλιδώνης.
Το σημερινό παιχνίδι ήταν και το τελευταίο του Λευτέρη Ευδαίμων στον Κορυδαλλό και γενικώς στα γήπεδα του Πειραιά καθώς μετακομίζει στο Ηράκλειο όπου θα αγωνίζεται εκεί.
Ο ΑΟ Κορυδαλλός του εύχεται καλή συνέχεια στη προσωπική και επαγγελματική ζωή του.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Topi, Ζαχαρίου, Πετρίδης, Τσέκερης, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Πρίφτης, Σαραντέας, Πετράκης (70′ Ευδαίμων), Στριγκώνης.
ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Γαλαίος, Μαυρέλος, Λεοντίου, Παντίσκας (57′ Παπαδόπουλος), Σιδερόπουλος, Σιδερόπουλος, Εφραιμίδης (29′ Τζαβάρας), Ζιώγας, Πουρσανίδης (72′ Καραμάνι), Ηλιάδης, Καραμανίδης (68′ Τριανταφυλλίδης Ν.), Χατζημιχάλης.

By | 2018-01-21T13:31:36+00:00 Ιανουάριος 21st, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments