ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ ΜΕ 3-0

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΙΚΟΥ ΜΕ 3-0

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-3

(4η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Πρώτη νίκη για τον ΑΟ Κορυδαλλό για το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α’ κατηγορίας Πειραιά.

Ο Κορυδαλλός δεν απειλήθηκε παρά μόνο στο 3’ με σουτ του Μαρμαρίδη όπου έφυγε άουτ. Στο 6’ με τον ίδιο τρόπο απείλησε ο Ευδαίμων για τον Κορυδαλλό με τον Μουτάφη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ενώ στο 8’ ο Χαραλάμπους πέρασε και τον Μουτάφη αλλά βγήκε πλάγια και έχασε την ευκαιρία. Στο 15’ νέο σουτ του Ευδαίμων έφυγε άουτ και στο 20’ η κάθετη μπαλιά του Χατηελευθερίου στον Στριγκώνη την πρόλαβε με έξοδο ο Μουτάφης.

Στο 24’ ο Λεκάκης σούταρε από τα 30 μέτρα η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Στριγκώνης άνοιξε το σκορ για τον Κορυδαλλό όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Πλήρης έλεγχος του παιχνιδιού και στο 2ο ημίχρονο που στο 54’ ο Κορυδαλλός διπλασίασε τα τέρματα του. Ήταν το 54’ όταν η κεφαλιά που έκανε ο Γκανίδης απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μουτάφης η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι με τους Φαληριώτες να διώχνουν την μπάλα που κέρδισε την μπάλα και κάτω από πίεση έπιασε ένα εντυπωσιακό σουτ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Φαληρικού.

Στο 75’ ο Κορυδαλλός με τον Στριγκώνη έκανε το 0-3 αφού πρώτα είχε χάσει την ευκαιρία σε τετ α τετ ο Ζαμπέτης.

Εξαιρετικός στη διαιτησία του ο κ. Κωνσταντόπουλος Κ. όπως και οι βοηθοί του κ.κ. Κουζούμης και Γιανναράκης.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Μουτάφης, Καμπιτζόπουλος, Ανδρικάκης, Κοτσιοβός Ζάσκας, Μαρμαρίδης, Πανταζής, Πατσιμάς, Κούβαρης (63’ Pitea), Σαραγάς, Σιδηρόπουλος.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Topi, Ζαχαρίου, Λεκάκης (72’ Νούχο), Πετρίδης, Ζαμπέτης, Χατζηελευθερίου (62’ Τσέκερης), Γκανίδης, Χαραλάμπους (77’ Σαραντέας), Ευδάιμων (85’ Νομικός), Στριγκώνης.

By | 2017-10-21T13:21:28+00:00 Οκτώβριος 21st, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments