ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ 3-1 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΜΕ 3-1 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ 3-1

(2η φάση Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά 2017-2018)

Νίκη πρόκριση από το 1ο ημίχρονο πέτυχε ο Κορυδαλλός επί του ΑΣ Ποντίων με 3-1 περνώντας στην 3η φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά.

Ξεκινώντας δυναμικά το παιχνίδι ο Κορυδαλλός προηγήθηκε στο 6’ με  1-0 με τον Jorgo Topi με σουτ έξω από την περιοχή.

Στο πεντάλεπτο 15’-20’ ο Κορυδαλλός στην ουσία καθάρισε τη νίκη-πρόκριση.

Στο 17’ ο Δημήτρης Μπλέντζος έκανε το 2-0 μετά από σέντρα του Λεκάκη από δεξιά για να κάνει το 3-0 ο Νάσος Λεκάκης με πανομοιότυπο τρόπο μετά από σέντρα του Ζαχαρίου από αριστερά.

Στο 21’ ο κ. Κουβέλης έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Σώζου. Το πέναλτι το κτύπησε ο παθών με τον Γιώργο Κατσικώστα να απεκρούει το πέναλτι του Σώζου ενώ στη δεύτερη προσπάθεια του επιθετικού των Ποντίων αποσόβησε εκ νέου το γκολ.

Στο 26’ ο Ντέρτζιο Μπλένταρ μείωσε σε 3-1 βάζοντας ξανά την Ποντίων στο παιχνίδι.

Ο Κορυδαλλός αντέδρασε στο 33’ με τον Λευτέρη Ευδαίμων όταν σε φάουλ που εκτέλεσε έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπαρμπαρίγου.

Στο 2ο ημίχρονο προσπάθησε ο ΑΣ Ποντίων να πετύχει κάποιο γκολ για να ξαναμπεί για τα καλά στο παιχνίδι χωρίς όμως να κάνει τη μεγάλη φάση. Ούτε ο Κορυδαλλός έκανε την μεγάλη φάση προσέχοντας περισσότερο την άμυνα του.

Στο 81’ σε φάση διαρκείας ο Κορυδαλλός ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Λεκάκη που στη συνέχεια της φάσης ο Γκανίδης πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε σωστά από τον κ. Κουβέλη σαν οφσάιντ με υπόδειξη του κ. Σταμάτη.

Ο διαιτησία των κ.κ. Κουβέλη, Κεφαλιάκου Κ. και Σταμάτη χωρίς προβλήματα.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας Γ., Topi J., Ζαχαρίου Γ., Πετρίδης Γ., Δερμεντζόγλου Σπ., Ζαμπέτης Αλ., Λεκάκης Ν. (90’+ Νομικός), Ευδαίμων Λ., Γκανίδης Σπ. (89’ Σαραντέας), Στριγκώνης Γ. (61’ Αθανασίου), Μπλέντζος Δ. (56’ Χατζηελευθερίου Γ.).

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Μπαρμπαρίγος, Πάχος, Γιακασίκογλου (25’ Lukani), Γιαζιτζόγλου, Ραγκαβάς, Παπαφώτης, Παγώνης (46’ Παπαδόπουλος Ν.), Παπαλαζάρου (84’ Δήκης), Σώζος, Ντέρτζιο, Γεργετάκης (66’ Κουρτίδης).

By | 2017-09-18T00:50:09+00:00 Σεπτέμβριος 18th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments