/, Ανδρικό, Σύλογος/ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΒΑΘΜΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ – ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 0-0

(3η αγωνιστικής 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα πήρε ο Κορυδαλλός παραχωρώντας όμως την ισοπαλία με 0-0 στη Θύελλα Μοσχάτου.

Ο Κορυδαλλός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο καθώς η Θύελλα κοίταξε περισσότερο την άμυνα της βγαίνοντας πάντα επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις.

Την πρώτη ουσιαστική ευκαιρία την έκανε ο Κορυδαλλός στο 29’ με τον Στριγκώνη με σουτ που απέκρουσε σε κόρνερ ο Γερογιάννης.

Η Θύελλα απάντησε με τρεις ευκαιρίες σε πέντε λεπτά. Δύο φορές με τον Βαρούχα στο 30’ και στο 32’ και στο 35’ μετά από λάθος διώξιμο αμυντικού του Κορυδαλλού σε κόρνερ της ομάδας του Μοσχάτου όπου απέκρουσε ο Κατσικώστας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά μετά το 60’ όπου οι παίκτες της Θύελλας Μοσχάτου φάνηκαν κουρασμένοι οι παίκτες του Δημήτρη Αλειφεράκη είχαν μία άκαρπη υπεροχή χωρίς όμως να καταφέρουν να τη μετατρέψουν σε ευκαιρίες για να έρθει το πολυπόθητο γκολ. Παρόλα αυτά είχαν δύο σημαντικές ευκαιρίες, μία στο 73’ με σουτ του Γκανίδη που έφυγε άουτ και στο 85’ σε κεφαλιά του Στριγκώνη που απέκρουσε ο Γερογιάννης.

Εξαιρετική η διαιτησία του κ. Ορφανού και των βοηθών του κας Κουτσουμπού και κου Πετρίδη.

Τώρα ο Κορυδαλλός στρέφει το ενδιαφέρον του στην 3η φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά όπου σήμερα στο γήπεδο Παραλία Καλλιθέας θα αντιμετωπίσει στις 16:00 την ομάδα του ΑΟΚ Φαλήρου.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας Γ., Topi J., Ζαχαρίου Γ., Λεκάκης Ν., Πετρίδης Γ., Ζαμπέτης Αλ., Στριγκώνης Γ., Ευδαίμων Λ. (68’ Μπλέντζος Δ.), Χαραλάμπους Π. (68’ Τσέκερης Π.), Χατζηελευθερίου Γ., Γκανίδης Σπ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ : Γερογιάννης Γ., Μπάλλιος Κ. (66’ Λεμονής Χρ.), Σκοπελίτης Γ. (73’ Κούτρης Γ.), Βερεσόγλου Χρ. (88’ Μαυρέλης Ν.), Μπουρίκας Π., Φαναρίτης Δ., Βαρούχας Β. (59’ Νταής Αν.), Χουλιάρας Κ., Παππάς Ν., Κωνσταντάκος Κ., Παππάς Γ.

By | 2017-10-11T07:29:01+00:00 Οκτώβριος 11th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments