ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 1-2

(8η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορίας Πειραιά)

Οφείλουμε να προχωρήσουμε παρά την τέταρτη συνεχόμενη και την έκτη συνολικά ήττα στο φετινό πρωτάθλημα που υπέστη ο Κορυδαλλός από την Χαλκηδόνα με σκορ 2-1 στο ΔΑΚ Κορυδαλλού.

Η ομάδα της Χαλκηδόνας επικράτησε δίκαια στο παιχνίδι που κρίθηκε στο 1ο ημίχρονο.

Ένα 1ο ημίχρονο που ήταν πλούσιο σε φάσεις και για τις δύο ομάδες με το  “έναυσμα” των φάσεων όμως να το ξεκινάει ο β’ βοηθός διαιτητή κ. Κεφαλιάκος με απίστευτο offside που σήκωσε για τον Ζαχαρίου στο 11’ καθώς τον κάλυπτε μόνο “η τετράδα των αμυντικών” της Χαλκηδόνας και όχι “ίσως και το αμυντικό χαφ”, ας πούμε.

Η Χαλκηδόνα προηγήθηκε στο 15’ με κεφαλιά του Λοιζίδη ενώ στο 18’ ο Θωμάς απέτυχε να πλασάρει τον Κατσικώστα με τον τερματοφύλακα του Κορυδαλλού να σώζει την εστία του.

Στο 19’ οι Κορυδαλλιώτες ισοφάρισαν με τον Ζαχαρίου μετά από ωραία πάσα του Γκανίδη.

Στο 22’ ο Φύπε βγήκε απέναντι από τον Κατσικώστα αλλά έστειλε την μπάλα άουτ με την ομάδα της Χαλκηδόνας να χάνει νέα ευκαιρία στο 23’ με τον Δημόπουλο που από ευνοϊκή θέση έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο 25’ ο Στριγκώνης βρέθηκε απέναντι από τον Μπαλλή αλλά απέτυχε να βάλει το γκολ και να δώσει το προβάδισμα στον Κορυδαλλό που στο 26’ έχασε νέα ευκαιρία όταν μετά από κόρνερ του Χατζηελευθερίου ο Δερμεντζόγλου με κεφαλιά ανάγκασε τον Μπαλλή σε ωραία απέκρουση.

Στο 42’ και πάλι ο Λοιζίδης μετά από 1-2 με τον Δημόπουλο με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ για την Χαλκηδόνα.

Στο 2ο ημίχρονο η Χαλκηδόνα έχασε την πρώτη ευκαιρία όταν στο 46’ ο πρωταγωνιστής του αγώνα Λοιζίδης σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 56’ έγινε η φάση του αγώνα όταν ο Ζαχαρίου έβγαλε μπαλιά στον Χατζηελευθερίου με τον τερματοφύλακα της Χαλκηδόνας όμως να μπλοκάρει έξω από την περιοχή την μπάλα με την κ. Λαμπαδαρίου να δείχνει την κίτρινη αντί την κόκκινη κάρτα και μη αποβάλλοντας ως όφειλε τον Μπαλλή.

Στο 62’ οι παίκτες της Χαλκηδόνας σωστά ζητάνε φάουλ και την αποβολή του Ζαχαρίου σε σπρώξιμο στον Φύπε έξω από την περιοχή ενώ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Δημόπουλος είχε δοκάρι για τη Χαλκηδόνα και ο Λοιζίδης άλλη μία ευκαιρία για γκολ.

Παράπονα και οι δύο ομάδες για τη διαιτησία με τον Κορυδαλλό την επόμενη αγωνιστική να παίζει με τη Νίκη Ρέντη.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κατσικώστας, Topi, Ζαχαρίου, Λεκάκης, Πετρίδης, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Δερμεντζόγλου, Χαραλάμπους, Χατζηελευθερίου (70’ Σαραντέας), Στριγκώνης.

ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ : Μπαλλής, Δαφερέρας (88’ Ζαρκαδούλας), Αθανασόπουλος, Gega, Μαρουλής, Πλάκας, Φύπε, Λοιζίδης, Θωμάς, Δημόπουλος, Πνευματικός (93’ Τσολάκος).

By | 2017-11-13T17:24:43+00:00 Νοέμβριος 13th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments