ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ-ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ 0-0

(27η αγωνιστική 2ου ομίλου Α’ κατηγορία Πειραιά)

Παιχνίδι για γερά νεύρα αφού παιζόταν η νίκη μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τον Καραβά να θέλει τη νίκη για να εξαντλήσει και την τελευταία ελπίδα για το πρωτάθλημα και τον Κορυδαλλό για να απομακρυνθεί από την τελευταία θέση και να πάρει καλύτερη θέση για τα play out.

Ο Κορυδαλλός σεβάστηκε τους κυπελλούχους Πειραία αλλά δεν τους φοβήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Πρόσεξε την άμυνα του και έβγαινε ορθολογικά στην επίθεση και απειλούσε την εστία του Καραβά.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καραβάς έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Κουλούρη να απεκρούει με υπερένταση την σκαστή κεφαλιά του Λίμα, και με τον Κορυδαλλό να απειλεί κι αυτός μία φορά.

Τη μεγάλη ευκαιρία την είχε ο Κορυδαλλός στο 40′ όταν ο Ζαχαρίου έβγαλε κάθετη στον Γκανίδη που βγήκε απέναντι από τον Μώτο που δεν κατάφερε να τον κερδίσει.

Στο 48′ ο Ζαμπέτης ήταν αυτός που έβγαλε σε ευνοική θέση τον Γκανίδη με τον επιθετικό του Κορυδαλλού να σουτάρει άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Καραβά στο 52′ με τον Bessou με τον κεντρικό αμυντικό του Κορυδαλλού Παναγιώτη Τσέκερη να βγάζει την μπάλα στην κυριολεξία επάνω από τη γραμμή της εστίας του Κουλούρη.

Στο 64′ ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Μαντατζή που βγήκε απέναντι από τον Μώτο μετά από πάσα του Topi με τον επιθετικό του Κορυδαλλού να μην μπορεί να πλασάρει σωστά τον τερματοφύλακα του Καραβά.

Στο 65′ νέα μεγάλη ευκαιρία από τον Καραβά με τον Γκανίδη να σώζει την ομάδα του διώχνοντας την μπάλα πάνω από τη γραμμή του Κουλούρη.

Στο 73′ ο Ζαμπέτης ήταν αυτός που βγήκε απέναντι από τον Μώτο αλλά ούτε αυτός βγήκε νικητής με τον τερματοφύλακα του Καραβά.

Στο 77′ ο Καμμένος εκτέλεσε φάουλ ο Χατζηπαναγιώτης έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουλούρη.

Στο 84′ ο Πετράκης έκλεψε τη μπάλα μπήκε στη περιοχή από πλάγια έκανε σέντρα ο Μώτος απέκρουσε με τους αμυντικούς του Καραβά να απομακρύνουν σε δεύτερη φάση το σούτ του Γκανίδη.

Πολύ καλός ο διαιτητής του αγώνα κ. Ορφανός όπως και οι κ.κ. Κοντιζάς και Κορώνας

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Κορυδαλλός με τον πρόεδρο του κ. Λεκάκη έδωσε τιμητική πλακέτα στη διοίκηση του Καραβά για την κατάκτηση του κυπέλλου Πειραιά.

ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ : Μώτος, Κουμεντάκος (62′ Μουλίδης), Καμμένος, Μελάς, Καλιακούδας, Χονδρουδάκης, Τάνκας (77′ Ζαρκάδας), Χατζηπαναγιώτης, Bessou, Φούντας, Λίμα (68′ Αιβαλιώτης).

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ : Κουλούρης, Πετρίδης, Ζαχαρίου, Τσέκερης, Δερμεντζόγλου, Ζαμπέτης, Λεκάκης (62′ Topi), Πρίφτης (83′ Χατζηανδρέου), Μαντατζής (93′ Φιλιππάκος), Χατζηελευθερίου (77′ Πετράκης), Γκανίδης.

By | 2018-03-31T21:56:22+00:00 Μάρτιος 31st, 2018|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments