ΜΕ ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ – ΣΤΟΝ 2ο ΟΜΙΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

/, Ανδρικό, Σύλογος/ΜΕ ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ – ΣΤΟΝ 2ο ΟΜΙΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

ΜΕ ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ – ΣΤΟΝ 2ο ΟΜΙΛΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

Πραγματοποιήθηκε την περασμένη Τετάρτη οι κληρώσεις του Κυπέλλου Πειραιά και ο διαχωρισμός των ομίλων στην Α’ κατηγορία.

Χρονικά η κλήρωση του κυπέλλου έγινε πρώτα με τον ΑΟ Κορυδαλλό που μπήκε στην κληρωτίδα για τον 2ο γύρο να κληρώνεται γηπεδούχος με την ΑΣ Ποντίων.

Στον Α’ γύρο θα παίξουν:

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ

ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ-ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΦΙΛΑΘΛΟΙ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡ.-ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ-ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

ΔΙΑΣ ΚΟΡ.-ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠ.-ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ

ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡ.-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ-ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ

ΑΝΑΓ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΣΠΙΘΑ-ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΘΗΣΕΑΣ

ΑΣ ΚΩΦΩΝ-ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ

Χωρίς αγώνα πέρασε στον 2ο γύρο ο ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ

 

Στον 2ο γύρο βγήκαν τα ζευγάρια :

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡ.-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡ.

ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Πήγασος ή Θησέας – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Λέοντες Καμ. ή Αργοναύτης – ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

Νέο Ικόνιο ή Πειραικός – Πυθαγόρας ή ΑΟΚ Φαλήρου

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ-ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Φοίνικας Αγ. Σοφ. ή Ολυμπιακός Κερ. – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

Δίας Κορ. ή Νέοι Δραπετσώνας – ΕΝΩΣΗ ΑΑ ΡΕΝΤΗ

ΑΕ Μ. ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝΑΣ – ΑΜΦΙΑΛΗΣ

Δάφνη Τ. ή ΑΕ Χατζηκυριακείου – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡ.

Σαλαμινομάχοι ή ΑΟ Καστέλλας – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛ. – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠ. – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ – ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡ. – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

Σπίθα ή Ν. Ευγένειας – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Πανιώνιος Κερ. ή Πανφαληρικός – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

ΑΕ Σαλαμίνας ή Φίλαθλοι – Αστέρας Κερ. ή Ατρόμητος Κερ.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ

Ένωση Καμινίων ή Αστέρας Νικ. – Ολυμπιακός Περ. ή ΑΕ Νίκαια

ΑΟ Πειραιάς ή ΑΟ Αγίου Δημητρίου – ΑΣ Κωφών ή ΑΣΧ Ποσειδών

Αναγ. Μοσχάτου ή Ηρακλής Νικαίας – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Χωρίς αγώνα στον 3ο γύρο πέρασε ο ΑΣ Δραπετσώνας.

 

Για το πρωτάθλημα τώρα ο ΑΟ Κορυδαλλός κληρώθηκε για άλλη μία φορά στον 2ο όμιλο μαζί με τις Κορυδαλλιώτικες ομάδες της Κύπρου και της Αστυπάλαιας. Αναλυτικά ο 2ος όμιλος είναι  : ΑΕ Περάματος, Καραβάς, ΑΕ Χαραυγής Αστέρας, Ήφαιστος, Κύπρος Κορ., Θύελλα Μοσχάτου, Αίας Σαλαμίνας, Αμπελακιακός, Αστυπάλαια Κορ., Νίκη Ρέντη, ΑΣ Ποντίων, Φαληρικός, ΑΟ Κορυδαλλός, Ελλάς Ποντίων και ΑΟ Χαλκηδώνας.

 

Στον 1ο όμιλο κληρώθηκαν σχεδόν όλα τα φαβορί για την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Αναλυτικά ο 1ος όμιλος είναι : Οδηγήτρια, Ερμής Κορ., Ατρόμητος Πειρ., Ένωση ΑΑ Ρέντη, Αετός Κορ, ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας, Παννεαπολικός, ΑΕ Αίγινας, Αμφιάλη, Αστέρια Δραπετσώνας, ΑΣ Δραπετσώνας, ΑΕ Μοσχάτου, ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορ., ΑΕ Μ. Αετός Ολυμπιάδας, Δόξα Πειραιά και Παντζιτζιφιακός Κάρπαθος.

Η κλήρωση του αγωνιστικού προγράμματος θα γίνει την προσεχή Τετάρτη στις 19:00 στα γραφεία της ΕΠΣΠ.

By | 2017-09-04T01:01:33+00:00 Σεπτέμβριος 4th, 2017|Ανακοινώσεις, Ανδρικό, Σύλογος|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment